Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Дивіденди: як відобразити у формі № 1ДФ результат?

September 18, 2017

У серпні 2017 року підприємством проведено перерахунок за дивідендами, виплаченими у I та II кварталі поточного року. Чи можна зменшити суму, що підлягає перерахуванню до бюджету, на суму перерахунку та як відображаються в формі № 1ДФ обидва результати?

Порядок проведення перерахунку сум доходів та наданих податкових соціальних пільг (далі – ПСП) визначено п. 169.4 ПК. Згідно з пп. 169.4.3 ПК роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та в будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування ПСП.
Якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає переплата податку, то на її суму зменшується сума нарахованого податкового зобов’язання платника податку за відповідний місяць, а при недостатності такої суми — зменшується сума перерахування податкових зобов’язань наступних податкових періодів до повного повернення суми такої переплати.
Результати проведеного перерахунку сум нарахованих доходів та утриманого ПДФО відображаються у формі № 1ДФ у тому кварталі, у якому проведено такий перерахунок.
Пунктом 3.6 розд. ІІІ Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.15 р. № 4 (далі – Порядок № 4), установлено, що стосовно кожної фізособи потрібно заповнювати стільки рядків, скільки ознак доходів вона має. Про кожну ознаку доходу фізособи потрібно заповнювати тільки один рядок з обов’язковим заповненням графи 2 «Податковий номер або серія та номер паспорта*», крім випадків, зазначених у п. 3.7 та 3.8 цього розділу.
Отже, якщо податковим агентом проведено перерахунок ПДФО з доходів у вигляді дивідендів за ставкою 9 % і поверненню підлягають суми за І та ІІ квартали, то в формі № 1ДФ такий результат відображається сукупно одним рядком за ознакою «109» у тому кварталі, у якому такий перерахунок (повернення) проводиться, в нашому випадку в III кварталі.
При цьому в разі виникнення результату перерахунку ПДФО з від’ємним значенням допускається заповнення показника зі знаком «–».

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!