Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Декларації з ПДВ та Податкова накладна знову будуть оновлені

February 13, 2017

Оприлюднило проект наказу Мінфіну „Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України”.
Так, відповідно до підпункту 4 пункту 2 розділу XIX Кодексу визнається такою, що втратила чинність з 1 січня 2017 року, стаття 209 розділу V Кодексу, що регламентувала спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства.
Натомість, передбачено надання бюджетних дотацій сільськогосподарським товаровиробникам, внесених до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону України від 24 червня 2004 року № 1877-IV “Про державну підтримку сільського господарства України”.
З цією метою передбачено затвердження додатку до податкової декларації з податку на додану вартість, у якому сільськогосподарські товаровиробники - платники податку на додану вартість зазначатимуть розрахунок податкових зобов'язань позитивної різниці між сумою податкових зобов’язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду з цього податку за результатами діяльності за операціями, визначеними статтею 161 Закону України „Про державну підтримку сільського господарства України”, протягом звітного (податкового) періоду, а також розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів (місяців).
Крім того, Законом № 1797 удосконалено податкове законодавство, зокрема внесено ряд змін щодо порядку складання податкової накладної, а саме:
- надано можливість складання не пізніше останнього дня місяця зведеної податкової накладної на суму перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, визначену окремо по кожній операції з постачання товарів/послуг;
- встановлено код товару згідно з УКТ ЗЕД та код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг обов’язковими реквізитами податкової накладної на всі без виключення операції з постачання товарів/послуг.
У зв’язку з вищезазначеним потребують внесення змін:
- форми податкової звітності з податку на додану вартість та Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затверджених наказом Мінфіну від 28.01.16 р. № 21;
- форма податкової накладної та Порядок заповнення податкової накладної, затверджених наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Nalogovuyu-nakladnuyu-i-Deklaraciyu-po-NDS-snova-zhdut-izmeneniya.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!