Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Деклараційна кампанія – 2017!

December 29, 2016

Через тиждень розпочнеться кампанія декларування доходів, одержаних протягом 2016 року.
Декларацію про майновий стан і доходи подаватимуть до строку 9 лютого фізичні особи – підприємці; до 1 травня – громадяни, які зобов’язані декларувати доходи та самозайняті особи і до 31 грудня – громадяни для реалізації права на податкову знижку за 2016 рік.
При цьому вони використовуватимуть нову форму декларації про майновий стан і доходи, затверджену наказом Міністерства фінансів України від 15.09.2016 № 821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859».
Начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб, майнових податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Черкаській області Віталій Лушников розповів про зміни, навів приклади заповнення декларації для перелічених категорій декларантів – 2017 та відповів на запитання.
Тези, презентацію, форму декларації та додатків, таблички для самоконтролю та відповіді запитання завантажуйте: http://ck.sfs.gov.ua/okremi-storinki/
Додаткові запитання ставте у коментарях до відео або за адресою проекту help_payer@ukr.net
До кінця року залишились лічені дні, але його треба закрити без помилок, тож пропонуємо скористатись спеціальними табличками для самоконтролю: http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/279481.html
Так, у 2016 році податок на доходи фізичних осіб справляється за єдиною ставкою 18 відс. Також із суми доходу утримується військовий збір за ставкою 1,5 відс. Ставка єдиного внеску 22 відс. до бази нарахування на фонд оплати праці (виключення 8,41 відс. – з доходів найманих працівників – інвалідів; 5,3 відс. – підприємства УТОГ, УТОС та 5,5 відс. – громадські організації інвалідів). Утримання внеску із заробітної плати працівника не проводиться. На виплати за цивільно-правовими договорами також нараховується 22 відс. єдиного внеску.
Також є актуальним проведення річного перерахунку. Незважаючи на єдину ставку ПДФО у поточному році, проведення річного перерахунку проводити потрібно. Тож, що слід зробити:
1. перевірити правильність нарахування відпускних, лікарняних, зарплат, правомірність застосування ПСП до зарплат пільговиків. Розмір доходу, що дає право на пільгу у 2016 році - 1930 грн. на місяць, для батьків двох і більше дітей – 1930Х кількість дітей;
2. обчислити ПДФО з доходів та порівняти отриману суму з фактично перерахованою протягом року;
3. відобразити результати перерахунку у ф. №1ДФ за 4 квартал (подається по строку 9 лютого 2017 року). Відкоригувати графи 4 та 4а, вказавши суми недоплат або переплат ПДФО.
І останнє. Одразу після оприлюднення змін до Податкового кодексу України головне управління ДФС у Черкаській області розпочинає серію вебінарів. Питання для висвітлення можна уже зараз направляти за адресою help_payer@ukr.net

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Deklaracionnaya-kampaniya-%E2%80%93-2017

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!