Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Алгоритм заповнення податкової декларації з туристичного збору. Читайте у свіжому номері!

November 3, 2017

Представляємо до вашої уваги анонс публікацій видання «БАЛАНС» № 87 від 02.11.17 р.

Акценти номера:


ДІЛОВІ НАВИКИ

Як діяти головбухові, який вирішив змінити місце роботи     


НОВЕ В ЗАКОНОДАВСТВІ

  • Зміни до законодавства, що діють із листопада 2017 року
  • Огляд деяких документів, що набули чинності у жовтні 2017 року   


ІНТЕРНЕТ ДЛЯ БУХГАЛТЕРА

  • Пропонується встановити ставку єдиного податку у розмірі 5 % у разі включення ПДВ до складу податку.
  • Зареєстровано проект Закону про аудит фінансової звітності та аудиторської діяльності
  • Розробляється законопроект про відповідальність співробітників правоохоронних органів за неправомірні й надмірні силові дії проти підприємців.
  • Дозволи на здійснення митної брокерської діяльності можуть скасувати


АНАЛІТИЧНА ІНФОРМАЦІЯ

Як підприємству отримати недорогий кредит: практичні рекомендації
У банківському середовищі все частіше порушується питання про відновлення фінансування суб'єктів малого і середнього підприємництва (неофіційно – малого і середнього бізнесу, далі – МСБ). Цього року ця тема активно обговорювалася на різних громадських майданчиках, наприклад у рамках Київського міжнародного економічного форуму (5–6 жовтня 2017 року), у регіонах на численних конференціях за участю представників місцевих органів влади, громадських організацій, представників МСБ.


АНАЛІЗ СПІРНИХ СИТУАЦІЙ

Предмет спору: затримка розрахунку при звільненні, навіть за наявності заяви працівника з проханням виплатити йому належні суми в інший день, не є підставою для звільнення роботодавця від відповідальності
З рішення Харківського апеляційного адміністративного суду (постанова від 10.10.17 р., ЄДРСР, реєстр. № 69589954).суду випливає, що вимоги ст. 116 КЗпП є імперативними. Тому роботодавець, навіть за наявності заяви від працівника, не має права міняти строк розрахунку при його звільненні. При перевірці це буде розцінено як затримка розрахунку з працівником, який звільнився, що потягне за собою істотні санкції для роботодавця. Як бачите, думка «БАЛАНСУ», опублікована на сторінках видання, надалі підтвердилася судовими рішеннями.


КОРИСНІ ДАНІ ДЛЯ ВСІЄЇ БУХГАЛТЕРІЇ

Анулювання реєстрації платника ПДВ
Підстави для анулювання реєстрації платника ПДВ наведено в п. 184.1 Податкового кодексу (далі – ПК). Для зручності наведемо їх у таблиці.

Алгоритм заповнення податкової декларації з туристичного збору
Декларація з туристичного збору подається за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 09.07.15 р. № 636. Звітний період – квартал. Останній день здачі декларації за три квартали цього року – 9 листопада, четвер.

Відповідальність за порушення прав інтелектуальної власності
За порушення прав інтелектуальної власності підприємства можуть притягуватися до цивільно-правової відповідальності, а посадові особи підприємств – до адміністративної та кримінальної відповідальності.

Індексація грошових доходів громадян за жовтень 2017 року
Традиційно в першому номері місяця ми даємо таблицю-підказку для проведення індексації, у цьому випадку – за жовтень. Нагадаємо, індексації підлягають грошові доходи громадян у межах прожиткового мінімуму, установленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. Частина грошових доходів, що перевищує прожитковий мінімум, не індексується. Сума індексації визначається шляхом множення грошового доходу, що підлягає індексації, на величину приросту індексу споживчих цін (далі – ІСЦ) і ділення результату на 100. Для проведення індексації ІСЦ обчислюється наростаючим підсумком на підставі щомісячних індексів, що публікуються Держстатом. Із січня 2016 року поріг індексації становить 103 %.

Фінансова стійкість
Під фінансовою стійкістю підприємства розуміють його платоспроможність протягом часу з дотриманням рівноваги між власними і залученими коштами. Фінансова стійкість передбачає, що ресурси, вкладені в господарську діяльність, повинні окупитися за рахунок грошових надходжень, а отриманий прибуток – забезпечувати самофінансування і незалежність підприємства від зовнішніх джерел формування активів. У чому суть показників розберемося у публікації.

Інформація для розрахунків
Розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць у 2017 році. Індекс інфляції у 2016-2017 роках. Максимальний розмір доходу, з якого сплачується ЄСВ у 2017 році. Розмір облікової ставки НБУ. Розмір мінімальної зарплати (МЗП) у 2017 році. Мінімальний розмір ЄСВ у 2017 році (для підприємців та самозайнятих осіб). Розмір ЄСВ для єдинників першої групи у 2017 році. Максимальний розмір ЄСВ у 2017 році (для фізосіб-підприємців). Розмір податкової соціальної пільги (ПСП) у 2017 році. Тривалість робочого часу у листопаді 2017 року. Середня зарплата за видами економічної діяльності у 2016–2017 роках (у розрахунку на одного штатного працівника). Показники середньої зарплати за 2016–2017 роки для призначення пенсій. Граничні норми добових витрат у 2017 році (визначено пп. «а» пп. 170.9.1 ПК для цілей обкладення ПДФО). Відповідальність працівника за порушення законодавства про відрядження. Офіційні обмінні курси гривні до іноземних валют, які встановлюються щодня, у вересні 2017 року. Офіційні обмінні курси гривні до іноземних валют, які встановлюються щодня, у жовтні 2017 року.

№ 87 (1755) від 2 листопада 2017 року

Оформіть передплату на видання «БАЛАНС» на 2018 рік,
щоб отримувати корисні консультації, поради, відповіді на запитання
можна будь-яким зручним для вас способом:
· за номерами (056) 374-86-29, (044) 521-03-95 до редакції;
· написавши на електронну пошту product@balance.ua;
· на сайті www.balance.ua у розділі «Магазин»;
· сплативши рахунок. Просто пройдіть за посиланням, роздрукуйте та оплатіть рахунок.

Завантажити рахунок

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!