Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Думка ДФС змінилася: донараховувати ПДВ за ставкою 20 % при експорті не потрібно. Читайте у свіжому номері!

9 червня 2017 р.

Пропонуємо вашій увазі анонс публікацій «БАЛАНС» № 46-47 від 12.06.17 р.

Акценти номера:


ПОДАТОК НА ПРИБУТОК

Чи можна врахувати для цілей податку на прибуток витрати на оренду кулера?
Уважаємо, що можна. Пояснимо чому.


ПДВ

Ремонт із заміною деталей: як оформити податкову накладну
Якщо предметом договору є виконання ремонтних робіт і в договорі немає умови про окрему компенсацію вартості запчастин, які використовуються в ході ремонту, об'єктом обкладення ПДВ буде операція з постачання таких робіт. Що й має бути відображене в первинних документах і ПН. Якщо вартість запчастин, використаних у ході ремонту, оплачується замовником окремо, то в ПН зазначаються окремо найменування таких запчастин і коди згідно з УКТЗЕД; окремо найменування робіт із заміни запчастин із зазначенням коду згідно із Класифікатором ДК 016:2010. Наведемо фрагменти заповнення акта виконаних робіт і розділу Б ПН.


ПЛАТА ЗА ЗЕМЛЮ

Чи є пільги з орендної плати за землю для неприбуткових організацій?
Податковим кодексом узагалі не передбачено пільги з орендної плати за землю. Орендна плата всіма землекористувачами (у т. ч. неприбутковими організаціями) сплачується згідно з угодою незалежно від категорії земель. У п. 288.5 ПК тільки зазначено розміри орендної плати, які обмежені максимальним значенням. Окремої норми для неприбуткових організацій тут немає. Пояснимо докладніше.


ТРАНСПОРТНИЙ ПОДАТОК

Купили новий автомобіль вартістю понад 1 200 000 грн.: чи завжди треба сплачувати транспортний податок?
Підприємство повинне взнати середньорічну вартість автомобіля на офіційному сайті Мінекономрозвитку, щоб визначити, підпадає це авто під обкладення транспортним податком чи ні. На сайті Мінекономрозвитку в розділі «Транспортні засоби: розрахунок вартості» наданий калькулятор розрахунку її вартості. Отримати інформацію про середньорічну вартість автомобіля можна шляхом уведення в калькулятор марки авто, моделі, року випуску і пробігу. Розберемося на прикладі.


ПЕРЕВІРКИ та ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Як обчислюється строк для адміністративного оскарження податкового повідомлення-рішення?
Скаргу на ППР можна подавати особисто або відправляти поштою. Якщо скарга передається особисто, то днем подання скарги вважається день фактичного її отримання контролюючим органом.
Якщо ж документ відправляється поштою, то датою подання скарги вважається дата, коли лист зі скаргою надійшов до поштового відділення відправника. Ця дата зазначається відділенням поштового зв'язку в повідомленні про вручення або на конверті (п. 56.16 ПК).

Як повідомити орган ДФС про подання скарги на винесене ним податкове повідомлення-рішення?
Форма такого повідомлення ні в ПК, ні в Порядку, затвердженому наказом Мінфіну від 21.10.15 р. № 916, а також в інших нормативно-правових актах не встановлена. Ми рекомендуємо подати до органу ДФС копію скарги разом із супровідним листом.


ТРУДОВІ ПРАВОВІДНОСИНИ

Як скасувати подані до ДФС відомості про прийнятого працівника?
Це питання не врегульоване законодавством, але ми радимо повідомити орган ДФС. Для цього слід подати ще раз Повідомлення про прийняття працівника на роботу (додаток до постанови КМУ від 17.06.15 р. № 413), у якому в п. 2 зазначити тип «скасовуюче».

Чи зараховується до страхового стажу для нарахування лікарняних час навчання у виші?
Ні, не включається. Пояснимо чому.


СОЦІАЛЬНИЙ ПАКЕТ НА ПІДПРИЄМСТВІ

Путівки до дитячих таборів: податки та облік
Як оформити і відобразити в обліку придбання та видачу путівок до дитячих оздоровчих таборів для дітей співробітників з оплатою за рахунок підприємства і за рахунок співробітників та у якому випадку і які податки потрібно сплатити дізнаєтесь із консультації.

Путівки від роботодавця: облік ПДВ
Якщо колективним договором (положенням про оплату праці, трудовим договором із працівником тощо):
– передбачено витрати на придбання путівок для працівників підприємства і членів їх сімей – такі витрати відносяться до фонду оплати праці. Тому передача путівок працівникам не розглядається для цілей ПДВ;
– не передбачено витрати на придбання путівок – тоді їх передача працівникам підприємства з подальшою компенсацією вартості розцінюється як постачання і, відповідно, як об'єкт обкладення ПДВ.
Якщо фактичним покупцем путівки за договором із санаторієм є працівник, податкові наслідки з ПДВ у підприємства не виникають.


ПРИВАТНИМ ПІДПРИЄМЦЯМ

Чи може громадянин, який має судимість, зареєструватися підприємцем?
Судимість – не перешкода для реєстрації підприємцем. Але в цьому випадку має значення, чим саме планує займатися ця людина як підприємець. Адже за вироком суду його могли позбавити права займатися певною діяльністю протягом якогось часу.
Пояснимо докладніше, спираючись на законодавчі норми.

Також у номері:


ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

Календар бухгалтера на поточний тиждень


НОВИНИ

Скасовуються окремі обмеження на валютному ринку. Продовжено вимогу про обов’язковий продаж інвалюти. Унесено зміни до форми декларації акцизного податку.

Унесено зміни до форми акцизної накладної. Змінено критерії оцінки ступеня ризику від будівельної діяльності.

Як контролюють перевірки органів держконтролю.


СУДОВА ПРАКТИКА

Якщо Держекоінспекція не повідомила підприємство про проведення планової перевірки, то перевіряти підприємство Держекоінспекція не має права
Підприємство має право не допустити Держекоінспекцію до проведення планової перевірки, якщо всупереч вимогам Закону № 877 підприємство заздалегідь не повідомили про дату початку такої перевірки (Ухвала ВАСУ від 25.05.17 р., ЄДРСР, реєстр. № 66747704. Постанова Львівського окружного адміністративного суду від 24.03.16 р., ЄДРСР, реєстр. № 56783041).


ДОКУМЕНТИ ТА КОМЕНТАРІ

Закон України від 07.02.17 р. № 1830-VIII
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру щодо спеціального водокористування

Постанова КМУ від 24.05.17 р. № 350
Про затвердження Порядку здійснення комплексних планових заходів державного нагляду (контролю)

Постанова КМУ від 24.05.17 р. № 363
Про затвердження Порядку подання органу ліцензування документів в електронній формі

Наказ Мінфіну від 28.04.17 р. № 467
Про внесення змін до форми податкової декларації з податку на прибуток підприємств       

Індивідуальна податкова консультація ДФС від 24.05.17 р. № 332/6/99-99-15-02-02-15/ІПК
Відображення у податковому обліку витрат на утримання та обслуговування об’єктів соціально-культурного призначення
(коментар на с. 16)  

Індивідуальна податкова консультація ГУ ДФС у Харківській області від 03.05.17 р. № 36/ІПК/20-40-12-03-14
Обкладення податком на прибуток витрат на ремонт приміщення, наданого згідно з договором позички

Лист Комітету ВР України з питань інформатизації та зв’язку від 13.02.17 р. № 04-21/13-74(34081)
Обкладення податком на прибуток платежів за користування хмарними послугами
(коментар на с. 19)  

Індивідуальна податкова консультація ДФС від 05.05.17 р. № 87/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Визначення бази обкладення ПДВ при експорті товару
(коментар на с. 21)  

Індивідуальна податкова консультація ДФС від 22.05.17 р. № 284/6/99-99-07-04-02-15/ІПК
Про систему моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризику
(коментар на с. 22)  

Індивідуальна податкова консультація ДФС від 18.05.17 р. № 271/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Про відповідність кодів товарів та послуг КВЕД, унесеним до ЄДР
(коментар на с. 24)

Індивідуальна податкова консультація ДФС від 26.05.17 р. № 386/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Визначення коду послуги зі спільного використання електромереж при складанні податкової накладної
(коментар на с. 25)

Лист ДФС від 13.05.17 р. № 11897/7/99-99-12-02-03-17
Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Лист Мінінфраструктури від 21.02.17 р. № 1441/18/10-17
Які підприємства застосовують затверджені норми витрат палива
(коментар на с. 43).

Індивідуальні податкові консультації ДФС від 18.05.17 р. № 242/Ч/99-99-14-05-01-14/ІПК, від 16.05.17 р. № 206/Ч/99-99-14-05-01-14/ІПК
Застосування РРО при реалізації технічно складних побутових товарів

Індивідуальна податкова консультація ГУ ДФС у Харківській області від 22.05.17 р. № 287/ІПК/20-40-14-10-17
Про застосування РРО

Більше інформації – у номері.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!