Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Що вважається доходом платника єдиного податку

November 8, 2016

Доходом підприємця - єдинника є дохід, отриманий протягом звітного періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі.
До доходу єдинника також включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).
Безоплатно отримані товари – це «товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку».
До доходу єдинника третьої групи – платника ПДВ включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув термін позовної давності.
Для єдинників першої та другої групи правильно визначати розмір отриманого доходу потрібно насамперед для того, щоб установити, чи має він право перебувати на спрощеній системі оподаткування та/або застосовувати її надалі. Єдинникам третьої групи слід знати розмір отриманого доходу також для визначення суми єдиного податку, яку треба сплатити до бюджету.
До складу доходу включається виторг, отриманий від продажу товарів (робіт, послуг).
Під час надання послуг (виконання робіт) за договорами комісії, доручення, транспортного експедирування або за агентськими договорами до доходу включається сума отриманої винагороди повіреного (агента).
Доходом підприємця є й сума отриманих авансів та передоплат у межах його підприємницької діяльності.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/CHto-schitaetsya-doxodom-platelshhika-edinogo-naloga.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!