Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Що потрібно знати про оподаткування доходів у вигляді зарплати?

22 березня 2016 р.

Доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту), включаються до загального місячного  (річного) оподатковуваного доходу платника податку. База оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, – обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності (п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу України).
Однак з 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року №909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України  та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909), яким внесено зміни, зокрема, до Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» в частині скасування утримання єдиного внеску з найманих працівників. Також Законом №909 до Податкового кодексу України встановлено єдину ставку податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18%, зокрема, для доходів у вигляді заробітної плати.
Відтак, під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування податком на доходи фізичних осіб визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суми страхових внесків, а також на суму податкової соціальної пільги за  її наявності, передбачених п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу України, але без зменшення на суму єдиного внеску. При цьому, доходи у вигляді заробітної плати оподатковуються за ставкою 18%.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/CHto-nuzhno-znat-o-nalogooblozhenii-doxodov-v-vide-zarplaty.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!