Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Що робити, якщо на підприємство прийшла перевірка: роз’яснює ДРС!

April 2, 2015

ДРС нагадує, що з 2014 року в Україні діє мораторій на проведення перевірок підприємців контролюючими органами. Так, ст. 31 Закону «Про Державний бюджет України на 2014 рік» заборонено проведення перевірок контролюючими органами підприємств, установ та організацій, ФОП. Виключення становлять перевірки, що проводяться ДФС, за наявності дозволу КМУ або за ініціативи суб’єкта господарювання щодо його перевірки.
Аналогічний мораторій на перевірки запроваджено й у 2015 році. Але, на відміну від попереднього мораторію, у 2015 році, крім ДФС, право на здійснення перевірок без отримання дозволу КМУ або заявки суб’єкта господарювання щодо його перевірки надано Держфінінспекції України.
Що робити, якщо на підприємство прийшла перевірка?
1) завжди пам’ятати, що органи державного нагляду (контролю) мають право здійснювати планові заходи з державного нагляду (контролю) за умови письмового повідомлення суб’єкта господарювання про проведення планового заходу не пізніш як за 10 днів до дня здійснення цього заходу.
Суб’єкт господарювання має право не допускати посадову особу органу державного нагляду (контролю) до здійснення планового заходу в разі неодержання повідомлення про здійснення планового заходу.
2) завжди ретельно перевіряти правильність оформлення посвідчення (направлення) на проведення заходу, а саме:
- наявність у посвідченні всіх реквізитів, встановлених частиною 3 ст. 7 Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»;
- особливу увагу звертати на розділ посвідчення (направлення), у якому зазначаються підстави для здійснення заходу. У зазначеному розділі, крім визначених законом підстав для проведення заходів державного нагляду (контролю), обов’язково повинні бути зазначені реквізити розпорядчого документу КМУ, яким було надано дозвіл на проведення відповідного заходу або якщо перевірка проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України, посилання на відповідні рішення або вимоги.
3) пам’ятати, що під час проведення позапланового заходу з’ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу, з обов’язковим зазначенням цих питань у посвідченні (направленні) на проведення державного нагляду (контролю).
4) під час проведення планових заходів суб’єкт господарювання повинен знати, що:
- протягом одного року проведення більш як одного планового заходу державного нагляду (контролю) щодо одного суб’єкта господарювання не допускається;
- питання, щодо яких буде здійснюватися державний нагляд (контроль), визначаються залежно від цілей заходу з урахуванням ступеня ризику від здійснення господарської діяльності. Переліки таких питань затверджуються наказом органу державного нагляду (контролю).

За матеріалами офіційного сайту ДРС.

Новини за темою:
Уточнено питання проведення перевірок у 2015 – 2016 роках
Продовжено мораторій на перевірки бізнесу

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!