Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Що дає українській економіці фріланс

July 15, 2016

В Україні все популярнішим стає віддалена робота, коли не треба ходити в офіс і працювати за жорстким графіком. У свою чергу, нардепи днями зробили крок назустріч українським фрілансерам, прийнявши в першому читанні законопроект, який робить продаж своєї праці за кордон простіше. Далі - про те, як зміниться життя вільнонайманих працівників і що йде від нас за бугор найчастіше.

НОВОВВЕДЕННЯ. Серед головних положень документа - дозвіл укладати договори в електронній формі. Зараз вимагають паперовий контракт, який замовник і виконавець повинні переслати один одному поштою для підпису. Якщо ж закон приймуть, не потрібно буде укладати договір у звичній формі - для законності угоди людям буде досить обмінятися електронними повідомленнями з описом послуги та її вартість. І навіть якщо іноземний замовник просто отримає рахунок за виконані послуги, написаний виконавцем (він на сленгу фрілансерів називається інвойс), то угода уже буде вважатися офіційно ув'язненої.

Крім того, пропонується піти від мокрої печатки на інвойсі - її можна замінити власним підписом, яка може бути електронної. Але щоб зрозуміти, скільки все-таки людина буде заробляти, продаючи свою працю за кордон, банк може зажадати інвойс. При цьому перекладати з англійської мови буде не обов'язково (сьогодні рахунок можна подати тільки на українському), а ось з інших все ж доведеться.

СКІЛЬКИ ВТРАЧАЄ УКРАЇНА. Сьогодні експорт тільки ІТ-сфери приносить Україні $ 2 млрд на рік. Але ж, на думку експертів, велика частина сфери знаходиться в тіні.
У Нацбанку теж вважають, що прийняття закону збільшить приплив валютного виторгу в країну.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://hyser.com.ua/

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/CHto-dayot-ukrainskoj-ekonomike-frilans

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!