Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Чого чекати українцям від обов`язкового декларування

July 11, 2016

29 червня в профільному комітеті Верховної ради розповіли, що для утвердження в Україні обов'язкового декларування доходів фізосіб все готово. Відповідний законопроект доопрацьований і незабаром буде зареєстрований і поданий на розгляд депутатів.
Останні повідомлення профільного комітету з податкової і митної політики про, нарешті, готовності як до декларування, так і до боротьби з офшорами - а точніше, до передачі свіжоспечених законопроектів до парламенту - свідчать про те, що якась домовленість досягнута.

Все логічно
 «Пам'ятайте: кампанія з декларування доходів фізосіб 201 ... року почалася», - таке оголошення з'являється навесні кожного року, причому останнім часом за ним слідують всі емоційніші повідомлення від ДФС в ЗМІ на тему «громадянин, а ти ж уже заплатив?». Жити стає якось незатишно на тлі постійного парламентського залякування фізосіб з будь-яким рівнем доходу перспективою введення то податку на багатство, то податку на пенсії, то загального нульового декларування, а то і якоїсь податкової амністії, або навіть, як недавно заявив Антикризова рада громадських організацій , «естонської моделі».
Варіант «не брати» - не розглядається, а норма п.4.1.9 ст.4 ПКУ про неприпустимість внесення змін до системи оподаткування пізніше, ніж за шість місяців до початку бюджетного періоду, чомусь знову забута, незважаючи на скандал з транспортним податком
До того ж посилання Ніни жителя півдня на відсутність діалогу «з минулим урядом» і узгодження з Мінфіном не особливо в'яжеться з відсутністю будь-якого проекту у відкритому доступі - хоч на сторінці комітету, хоч в Мінфіні.
Проект закону готовий. Його треба прийняти до кінця поточної сесії, тому що період декларування - четвертий квартал 2016 року »- логіка вражає. Законопроект потрібно терміново прийняти, тому що вже пора декларувати. Варіант «не брати» - не розглядається, а норма п.4.1.9 ст.4 ПКУ про неприпустимість внесення змін до системи оподаткування пізніше, ніж за шість місяців до початку бюджетного періоду, чомусь знову забута, незважаючи на скандал з транспортним податком.

Декларуванню - бути
Чого можна чекати по суті (за умови публікації проекту раніше кінця липня)? Очевидно, як мінімум одноразового декларування доходів і активів в сумі понад 1 млн гривень з перспективою перетворення цієї процедури в обов'язкову і періодичну. У таких умовах вже не має практичного значення, як назвати це нововведення - амністією, нульовий декларацією або одноразовим моніторингом.
Першою клієнтської реакцією були два питання: чи торкнеться декларування іноземні активи (з зрозумілим акцентом на унікальне вітчизняне валютне законодавство) і чи буде необхідно декларування для доходів понад 1 млн гривень, отриманих від суб'єктів, які виконують роль податкового агента (надходження у вигляді зарплати, премій, дивідендів).
Чи буде декларування добровільним, чи зможуть громадяни вибирати - показувати все або тільки частина, підпадуть під «амністію» все резиденти України, незалежно від громадянства? Занадто часто звучать заяви про необхідність надати держорганам всю інформацію про активи в Україні і за її межами, а також створити умови для оподаткування всіх доходів на території України, і навіть боротися за загальне «щастя» платити податки.
Очевидно, що ДФС буде прагнути виявити задекларовані активи будь-якими способами, прямими і непрямими: порівнюючи витрати і пізніші декларації з «нульовою» інформацією, а також опитуючи платників щодо причин розбіжності з інформацією фіскального відомства. Але основною перешкодою можуть стати традиційні проблеми кваліфікації виконавців і корупції, через які найбільш цікаві платники навряд чи «попадуться». Та й перехідний період перед введенням постійного обов'язкового декларування ніхто з професіоналів своєї справи даремно не витратити. Благо, поки ще не всі гайки в системі обміну податковою інформацією закручені до кінця.
Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://hyser.com.ua/.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/CHego-zhdat-ukraincam-ot-obyazatelnogo-deklarirovaniya.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!