Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Частину відпустки замінюємо на грошову компенсацію

May 29, 2017

Згідно із ч. 4 ст. 24 Закону від 15.11.96 р. № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі – Закон № 504) за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданих працівнику щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менша, ніж 24 к. д.
Тому за бажанням працівника після використання ним за робочий рік, за який надається відпустка, 24 к. д. щорічної відпустки, за решту днів невикористаної щорічної відпустки за цей самий робочий рік може бути виплачено грошову компенсацію.
Наприклад, якщо тривалість щорічної відпустки працівника – 28 к. д. (24 к. д – щорічна основна відпустка і 4 к. д. – щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці), то за умови використання працівником за відповідний робочий рік щорічної відпустки тривалістю 24 к. д. за 4 к. д. він може отримати компенсацію.
Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей (ст. 19 Закону № 504) не належить до виду щорічних відпусток, передбачених п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону № 504, тому на неї не поширюються вищенаведені умови компенсації щорічних відпусток.
Грошова компенсація за додаткову відпустку працівникам, які мають дітей, допускається лише в разі звільнення працівника.

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!