Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Чи враховуватиметься у формулі для реєстрації податкових накладних від`ємне значення за спецрежимною декларацією?

21 травня 2015 р.

У сільгосппідприємства на 01.02.15 р. була задекларована за спецрежимною декларацією значна сума від’ємного значення ПДВ. Станом на 01.07.15 р. це від’ємне значення ще не буде погашене. Чи враховуватиметься воно (чи його частина) при обчисленні суми, на яку сільгосппідприємство матиме право зареєструвати податкові накладні?
Нагадаємо, що з 01.07.15 р. реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування до них у Єдиному реєстрі здійснюватиметься в межах суми ПДВ, обчисленої за формулою, наведеною в п. 2001.3 ПК. Ця сума може бути збільшена, зокрема, на залишок сум від’ємного значення ПДВ попередніх звітних (податкових) періодів після бюджетного відшкодування, які були задекларовані за періоди до 01.02.15 р..
Однак це стосується від’ємного значення ПДВ, яке виникло виключно за загальною декларацією з ПДВ, тобто за тією, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом. Адже за спецрежимною декларацією бюджетного відшкодування бути не може.
Отже, від’ємне значення ПДВ, яке виникло до 01.02.15 р. за спецрежимною декларацією з ПДВ, не враховується для збільшення суми, на яку можна буде реєструвати з 01.07.15 р. податкові накладні, оскільки нормами ПК такої можливості не передбачено.
Тобто в разі якщо після 01.07.15 р. сума, на яку сільгосппідприємство має право зареєструвати податкові накладні, виявиться меншою, ніж сума ПДВ за податковою накладною на реалізацію сільгосппродукції, сільгосппідприємству доведеться перераховувати кошти на електронний рахунок.
Однак, якщо на дату подання декларації з ПДВ сума коштів на електронному рахунку платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету (або на спецрахунок), платник податку має право подати заяву для повернення суми перевищення. Така заява подається у складі декларації з ПДВ (додаток 4).
У разі подання такої заяви кошти мають бути повернені підприємству протягом п’яти робочих днів після закінчення граничного строку, установленого ПК для самостійної сплати сум податкових зобов’язань. При цьому на суму податку, зазначену в заяві, буде зменшено суму, на яку підприємство матиме право зареєструвати податкові накладні.

За матеріалами журналу „БАЛАНС-АГРО” від 25.05.15 р. № 20.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!