Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Благодійна діяльність у минулому році дає право на податкову знижку

March 10, 2017

Відповідно до пп. 166.3.2 ПК платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ПК, суму коштів або вартість майна, переданих платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні та внесеним до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату передачі таких коштів та майна, у розмірі, що не перевищує 4 % суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року.
Нагадаємо, відповідно до пп. 166.2.1 ПК до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково мають бути відображені вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).
Статтею 729 Цивільного кодексу (далі – ЦК) передбачено, що пожертвою є дарування нерухомих та рухомих речей, зокрема грошей та цінних паперів, особам, установленим частиною першою ст. 720 ЦК, серед яких можуть бути фізичні особи, юридичні особи, держава Україна, територіальна громада для досягнення ними певної, наперед обумовленої, мети.
Договір про пожертву є укладеним із моменту прийняття пожертви. До договору про пожертву застосовуються положення про договір дарування, якщо інше не встановлене законом.
Таким чином, одним із підтвердних документів, які необхідно надати платником податку контролюючому органу, є копія договору про пожертву.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Zanimalis-v-proshlom-godu-blagotvoritelnoj-deyatelnostyu-%E2%80%93-imeete-pravo-na-nalogovuyu-skidku.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!