Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Банки зможуть вкладати валютні кошти у високоліквідні іноземні боргові інструменти без індивідуальних ліцензій

November 24, 2016

Національний банк України розширив можливості банків з управління короткостроковою ліквідністю в іноземній валюті.
Сьогодні залишок коштів на коррахунках українських банків в банках-нерезидентах сягає близько 5 млрд. дол. США, а упродовж року він коливався в межах від 4,5 млрд. дол. США до 5,5 млрд. дол. США. Переважна більшість цих коштів – це кошти у вільно-конвертованій валюті.
Досі банки використовують здебільшого дві опції з розміщення тимчасово вільної ліквідності в іноземній валюті - або надати ці кошти в якості міжбанківських кредитів, або розмістити їх на кореспондентських рахунках.
Відтепер банки отримали додаткову опцію з розміщення коштів в іноземній валюті - купувати високоліквідні іноземні боргові інструменти з високим кредитним рейтингом за спрощеним порядком.
Це дозволить банкам збільшити дохідність від розміщення валютних коштів та зменшити кредитні ризики, пов'язані із зберіганням валюти на коррахунках в банках-кореспондентах.
Для надання банкам такої можливості управління валютною ліквідністю НБУ змінив Інструкцію про порядок видачі індивідуальних ліцензій на здійснення інвестицій за кордон.
За новим порядком, банки зможуть розміщувати кошти у високоліквідні іноземні боргові інструменти з високим кредитним рейтингом без отримання індивідуальних ліцензій.
Для цього мають виконуватися одночасно декілька умов:
• Уповноважений банк повинен мати генеральну ліцензію на залучення та розміщення іноземної валюти на міжнародних ринках.
• Емітентом боргових цінних паперів має бути є міжнародна фінансова організація або іноземна держава (країна "Великої Сімки"), у тому числі в особі відповідного державного органу.
• Емітент боргових цінних паперів, що є об’єктом інвестиції, повинен мати офіційну рейтингову оцінку не нижче “АА-”/“Аа3”, підтверджену в бюлетені щонайменше двох провідних світових рейтингових компаній ‒ Fitch Ratings та/або Standard&Poor`s, та/або Moody`s на дату придбання уповноваженим банком цих цінних паперів.
• Боргові цінні папери, що є об’єктом інвестиції, мають бути номіновані в доларах США, єнах, євро, фунтах стерлінгах, канадських доларах.
• Строк між датою придбання об’єкту інвестиції та остаточним терміном до його погашення не може перевищувати 5 років.
• Банк може здійснювати операції з купівлі об’єкта інвестиції та подальшого його продажу тільки з нерезидентами за кордоном.
Окреслені зміни затверджені постановою Правління НБУ від 22 листопада 2016 року № 406 "Про внесення змін до Інструкції про порядок видачі індивідуальних ліцензій на здійснення інвестицій за кордон". Вони набувають чинності з 23 листопада 2016 року.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Banki-smogut-vkladyvat-valyutnye-sredstva-v-vysokolikvidnye-inostrannye-dolgovye-instrumenty-bez-individualnyx-licenzij

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!