Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Банки отримають більше часу для збільшення капіталу

March 18, 2016

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності підготував законопроект для порятунку малих та середніх банків, яким пропонується на законодавчому рівні встановити новий графік збільшення капіталу банків.
Відповідний законопроект буде винесено на розгляд комітету вже на наступному засіданні.
Зауважимо, постановою № 58 НБУ від 4 лютого цього року було кардинально змінено графік збільшення статутного капіталу українських банківських установ.
Комітет дійшов до висновку, що НБУ взяв курс на штучне знищення десятків здорових та платоспроможних невеликих банків. Значна їх частина просто не встигне виконати вимоги та буде змушена піти на поглинання великими банками, або ж вони будуть ліквідовані. Цей підхід регулятора суперечить міжнародній практиці, і може призвести до зникнення п'яти десятків банківських установ протягом року.
26 лютого у Комітеті була проведена нарада за участі заступника голови НБУ, представників банківської асоціації та незалежних експертів. Попри заклики до керівництва НБУ з проханням провести діалог із банківською спільнотою, досі компромісу не досягнуто. З огляду на це в Комітеті було розроблено проек, який на законодавчому рівні врегульовує це питання. Фактично йдеться про повернення до минулого, більш реалістичного графіку збільшення мінімального рівня статутного капіталу банків до 2024 року.
Нагадаємо, що експерти Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» за результатами обговорення постанови НБУ зазначили також негативні та руйнівні для фінринку наслідки.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Planiruetsya-predostavit-bolshe-vremeni-bankam-dlya-uvelicheniya-kapitala.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!