Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Банки не розшифровуватимуть інформацію по контрагентам щодо кожного кредиту

May 26, 2016

Національний банк України (НБУ) задовільнив прохання Незалежної асоціації банків України (НАБУ) і не вимагатиме від банків включення до статистичної звітності розширеної інформації щодо активних операції по кожному кредитному договору. Відтак банки не будуть зобов’язані розшифровувати весь кредитний портфель, що передбачалося проектом змін до форми № 613 «Звіт про концентрацію ризиків за активними операціями банку з контрагентами та інсайдерами».
Такої домовленості НАБУ з керівництвом Департаменту НБУ вдалося дійти під час спільної робочої наради, що відбулася у понеділок, 23 травня, в рамках перегляду форм статистичної звітності.
Свою позицію представники Асоціації аргументували тим, що відображення всіх кредитів в сотні разів збільшить об’єм інформації, яка подається. Відповідно, це значно збільшить навантаження на працівників банків та унеможливить контроль правильності наданих даних. Запровадження зазначених змін не відобразить концентрацію ризиків за активними операціями банку та поставить під сумнів можливість складання подібного файлу, оскільки важко уявити його приблизний розмір і можливість його передачі за допомогою АРМ «Статзвітність».
Численні запитання у представників банківської спільноти також виниклик до порядку заповнення форми № 661 «Звіт про пов’язаних з банком осіб» (місячна), введення якої передбачено вищезазначеним проектом змін до Правил.
З метою підготовки та підтримання конструктивного діалогу під час наради, НАБУ попередньо надіслала регулятору консолідований перелік проблемних питань, що виникають у банків при заповненні зазначеної форми. З матеріалами Нацбанку, які були презентовані на робочій нараді у ході розгляду даної форми, Ви зможете ознайомитися тут.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/anki-ne-budut-rasshifrovyvat-informaciyu-o-kontragentax-po-kazhdomu-kreditu.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!