Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Банки почали доплачувати українським компаніям за ризик закриття

April 14, 2016

Процентні ставки за поточними гривневими рахунками для юридичних осіб за останній місяць зросли на 2-3% річних.
Населення важко несе гроші в банки, тому основний акцент робиться на суб'єктів господарювання. Для них підвищуються відсотки, в першу чергу за поточними рахунками, так як мало юридичних осіб оформляють строкові вклади хоча б на 2-3 місяці. Мета - забезпечити сталість пулу поточних грошових коштів.
Максимальна прибутковість по вкладеннях українських корпорацій зараз досягає 15-18% річних.
До того ж компанії все частіше вимагають підвищені ставки, як плату за додатковий ризик: адже державою на поточний момент гарантуються тільки вклади фізосіб (у юросіб гарантій немає) - вкладення до 200 тис. грн. компенсуються з Фонду гарантування вкладів.
Юридичні особи в стресових умовах для банківської системи виявилися найбільш незахищеною категорією клієнтів. Тому вони хочуть, щоб банки хоча б більше платили за їхні кошти. Це їх плата за ризик. Хто з підприємств ризикувати не хоче, може розміщувати кошти в банках з іноземним капіталом. У них ставки за поточними рахунками в районі 5%.
Додаткові грошові ресурси потрібні банкам не тільки для операційної діяльності, і не стільки для кредитування реального сектора економіки, скільки для фінансування один одного на міжбанку і для заробітку в Нацбанку.
Наприклад, на міжбанку можна заробляти від 18% до 20% на короткостроковому фінансуванні - кредитах overnight. А Нацбанк за своїми депозитними сертифікатами платить банкам від 19% до 21%.
Нагадаємо, що за підсумками березня 2016 року загальний депозитний портфель банківської системи скоротився на 0,9% - до 548,7 млрд грн. Корпоративний сегмент продемонстрував позитивну динаміку по валютним вкладенням, які виросли за минулий місяць на 6,3% - до $ 4,9 млрд. Але скоротив обсяг гривневих накопичень: на 3,1% - до 197,2 млрд. Грн.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/anki-nachali-doplachivat-ukrainskim-kompaniyam-za-risk-zakrytiya.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!