Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Аванс на загальній, реалізація на спрощеній системі: оподаткування

25 травня 2016 р.

Підприємство отримало кошти на загальній системі оподаткування не будучи зареєстрованим платником ПДВ. Товар реалізовано на спрощеній системі оподаткування зі сплатою єдиного податку за ставкою 3 % - платник ПДВ. Чи необхідно сплачувати ПДВ і єдиний податок при реалізації товару?

Право на нарахування ПДВ та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованими платниками ПДВ.
Якщо у платника ПДВ перша подія (відвантаження товарів, оформлення документа на постачання послуг або зарахування коштів від покупця) відбулася до його реєстрації платником ПДВ, а друга подія - після реєстрації, то податкове зобов’язання з ПДВ за цією операцією не нараховується (за умови незастосування касового методу).
Коли ж платником ПДВ застосовується касовий метод визначення податкових зобов’язань, то у разі надходження за фактом оплати поставлених товарів/послуг після його реєстрації платником ПДВ, він зобов’язаний задекларувати податкові зобов’язання з ПДВ та погасити їх у встановленому законодавством порядку.
Крім цього, якщо платник до його реєстрації платником ПДВ, на дату виникнення першої події, зобов’язаний був зареєструватись платником ПДВ, у зв’язку з досягненням обсягу оподатковуваних операцій 1 млн. грн, але не зареєструвався, то податкові зобов’язання з ПДВ нараховуються, а право на податковий кредит не надається.
До суми доходу платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) за звітний період включається вартість реалізованих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених цим Кодексом (абзац четвертий пункту 292.3 статті 292 ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ).
Таким чином, платнику єдиного податку третьої групи юридичній особі необхідно включити до доходу вартість реалізованого товару на єдиному податку без сплати податку на додану вартість за умови, що ним не застосовується касовий метод визначення податкових зобов’язань.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Avans-na-obshhej-realizaciya-na-uproshhennoj-sisteme-nalogooblozhenie.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!