Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Орендні платежі за земельну ділянку включаються до складу інших операційних витрат

December 30, 2014

Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

Оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Тобто платник податку може включати до складу інших операційних витрат орендні платежі за користування земельною ділянкою державної або комунальної власності лише після державної реєстрації права оренди такої земельної ділянки.

Разом з цим, при переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Особа, яка набула право власності на будівлю, споруду (її частину), до отримання права оренди земельної ділянки державної або комунальної власності (державної реєстрації права оренди земельної ділянки) повинна сплачувати земельний податок за земельну ділянку, на якій розташована така будівля, споруда (її частина), з урахуванням прибудинкової території.

Лист ДФС від 02.12.14 р. 7881/6/99-95-42-03-15.

Новини за темою:

Чи може ФОП здавати в оренду нерухомість частинами: як ФОП і як фізособа?

Підприємство збирається орендувати приміщення у фізособи: чи потрібно договір оренди посвідчувати нотаріально?

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!