Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Орендна плата за землю у разі смерті орендодавця: чи відображається у ф. № 1ДФ?

September 12, 2016

ДФС у листі від 30.08.16 р. № 18794/6/99-99-13-02-03-15 нагадала, що у разі смерті платника податку-орендодавця ПДФО (за відсутності податкових зобов'язань як нерезидента згідно з ПКУ) за останній податковий період справляється з нарахованих на його користь доходів. Останнім податковим періодом вважається період, який закінчується днем, на який припадає смерть такого платника податку.
Якщо податковим агентом (орендарем) після смерті фізичної особи (орендодавця) за договором оренди землі продовжується нарахування орендної плати, то податковий агент не відображає відомості про нараховані суми орендної плати у податковому розрахунку форми № 1ДФ, оскільки відсутній суб’єкт, на користь якого проводиться таке нарахування.
Разом з цим, якщо орендна плата за договором оренди землі, нарахована податковим агентом-орендарем на користь спадкоємців, відображається у ф. № 1ДФ у тому податковому періоді, в якому така сума фактично буде виплачена, із відповідним оподаткуванням та зазначенням суми ПДФО, утриманого (перерахованого) до відповідного бюджету.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Arendnaya-plata-za-zemlyu-u-sluchae-smerti-fizlica-arendodatelya-otrazhaetsya-li-v-f---1DF.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!