Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Амортизація ОЗ: як розрахувати

September 21, 2017

ДФС нагадала, що розрахунок амортизації основних засобів та нематеріальних активів здійснюється із застосуванням прямолінійного методу нарахування амортизації, за яким річна сума амортизації визначається діленням первісної вартості об'єкта основних засобів та нематеріальних активів (далі – ОЗ, НА), яка амортизується, на строк корисного використання об'єкта ОЗ та НА.
Мінімально допустимий строк корисного використання об'єкта ОЗ та НА активів визначено пп. 177.4.9 ПК.
При цьому зазначаємо, що відповідно до п. 177.10 ПК фізособи-підприємці зобов'язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтвердні документи щодо походження товару.
Форма Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізособи-підприємці, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, і фізособи, які провадять незалежну професійну діяльність (далі – Книга), та Порядок її ведення затверджено наказом Міндоходів від 16.09.13 р. № 481 (далі – Порядок № 481).
Відповідно до пп. 8 п. 6 Порядку № 481у графі 8 Книги відображається сума фактично понесених інших витрат, безпосередньо пов'язаних з одержанням доходу, які не зазначені в графах 6 та 7, зокрема витрати на сплату послуг, зв'язку, орендних та комунальних платежів тощо. При цьому у графі 1 Книги відображається період обліку (день, місяць, квартал, рік).
Ураховуючи викладене, а також норми п. 29 Стандарту «Основні фонди», відповідно до якого нарахування амортизації проводиться щомісячно, фізособа-підприємець має право (за власним бажанням) щомісячно нараховувати амортизацію ОЗ та НА, які безпосередньо використовуються платником у господарській діяльності з метою отримання доходу. Місячна сума амортизації при застосуванні прямолінійного методу визначається діленням річної суми амортизації на 12.
При цьому зазначаємо, що нарахування амортизації починається з місяця, що настає за місяцем, у якому об'єкт основних засобів став придатним для корисного використання.

Лист ДФС від 25.07.17 р. № 16192/6/99-99-13-01-02-15.

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!