Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Амортизація і ремонт невиробничих основних засобів: чи є право на витрати, якщо дохід не перевищує 20 млн грн.?

May 8, 2015

Підприємство, річний дохід якого не перевищує 20 млн грн., здійснює витрати з нарахування амортизації, проведення ремонту невиробничих основних засобів. Чи враховуються такі витрати при визначенні об’єкта обкладення податком на прибуток?
Так, ураховуються. Пояснимо детальніше.
Річ у тому, що відповідно до пп. 134.1.1 ПК об’єктом обкладення податком на прибуток є: прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розд. ІІІ ПК,
Водночас для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку, за останній річний звітний (податковий) період не перевищує 20 млн грн., об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на всі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПК.
Витрати на амортизацію і ремонт невиробничих основних засобів є одним із видів коригувань. Тому, якщо такий платник податку прийме рішення не коригувати фінансовий результат, визначений за правилами ведення бух- обліку, такі витрати будуть складовою «бухгалтерських» витрат.
Таким чином, у суб’єкта господарювання, річний дохід якого не перевищує 20 млн грн., витрати (амортизація, ремонт тощо), пов’язані з ремонтом, амортизацією невиробничих основних засобів, ураховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток за умови, що такий суб’єкт прийняв рішення не здійснювати коригування фінансового результату до оподаткування.

За матеріалами журналу „БАЛАНС” від 12.05.15 р. № 37-38.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!