Ваше улюблене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Актуальні питання електронного адміністрування ПДВ

11 листопада 2014 р.

Електронний рахунок відкривається платнику податку Казначейством автоматично на безоплатній основі.

Електронні рахунки відкриваються виключно на підставі реєстру платників податку (далі – Реєстр), який ДФС після присвоєння особі індивідуального податкового номера платника податку надсилає Казначейству.

Датою початку здійснення платником податку операцій з використанням електронного рахунка є дата реєстрації його платником податку (для платників податку, зареєстрованих до 1 січня 2015 р., - 1 січня 2015 року).

У разі анулювання реєстрації платника податку залишок коштів на його електронному рахунку перераховується до бюджету, а такий рахунок закривається.

Формула обчислення суми податку для реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування в Реєстрі:

е Накл = е НаклОтр + е Митн + е ПопРах - е НаклВид - е Відшкод - е Перевищ,

де е НаклОтр - загальна сума податку за отриманими платником податку податковими накладними та розрахунками коригування;

е Митн - загальна сума податку, сплаченого платником податку безпосередньо або через уповноважену особу під час ввезення товарів на митну територію України;

е ПопРах - загальна сума поповнення електронного рахунка з поточного рахунка платника податку;

е НаклВид - загальна сума податку за виданими платником податку податковими накладними та розрахунками коригування;

е Відшкод - загальна сума податку, заявлена платником податку до бюджетного відшкодування, що визначається на підставі задекларованих до відшкодування на поточний рахунок платника податку сум від`ємного значення податку, розрахованих за операціями, здійсненими після 1 січня 2015 р., згідно з податковими деклараціями з податку та уточнюючими розрахунками до них, поданими контролюючому органу, починаючи з податкової звітності за:

- січень 2015 р. - для платників податку, що застосовують місячний звітний період;

- I квартал 2015 р. - для платників податку, що застосовують квартальний звітний період;

е Перевищ - загальна сума перевищення податкових зобов`язань, зазначених платником податку у поданих контролюючому органу податкових деклараціях з податку, суми податку, зазначеної у складених таким платником податкових накладних.

ДФС обчислює суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі, а також оприлюднює на офіційному веб-сайті алгоритми обрахунку показників формули обчислення зазначеної суми та джерела їх формування.

Показники обліковуються в розрізі платників податку наростаючим підсумком:

- з 1 січня 2015 р. - для платників, що зареєстровані до 1 січня 2015 р.;

- з дати реєстрації платником податку, зазначеної у реєстрі платників податку, - для платників, що зареєстровані після 1 січня 2015 року.

Якщо обчислена сума є меншою, ніж сума податку в податковій накладній, яку платник податку повинен зареєструвати в Реєстрі, такий платник перераховує необхідну суму коштів з поточного рахунка на електронний рахунок.

Платник податку має право отримувати у ДФС інформацію про стан свого електронного рахунка, а також суму податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі.

Розяснення ДФС від 05.11.14 р.

 

Новини за темою:

Електронне адміністрування ПДВ: докладніше про нововведення

Електронне адміністрування ПДВ: готуємось до впровадження

Нова форма податкової накладної – з 01.12.14 р.

Знайомтесь з новим Реєстром виданих та отриманих податкових накладних

Нова ПДВ-звітність – з 01.12.14 р.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!