Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Актуальна інформація для платників акцизного податку з реалізації пального

March 17, 2017

Акцизна накладна складається платником податку в день реалізації пального при кожній повній або частковій операції з реалізації пального (п. 231.3 ПК). Реєстрація акцизних накладних (далі – АН) у Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) здійснюється не пізніше 15 календарних днів, що настають за датою їх складання (п. 231.3 ПК).
Формою АН та Порядком заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, затвердженими наказом Мінфіну від 25.02.16 р. № 218 (далі – Порядок № 218), визначено особливості складання АН при використанні пального для власного споживання.
Зокрема, у верхній лівій частині АН, яка не надається отримувачу пального, зазначається тип причини «3» (пальне відвантажено з метою власного споживання (п. 4 розд. ІІ Порядку № 218).
В АН, надання якої отримувачу пального не передбачене (у т. ч. при відвантаженні пального з метою власного споживання), у рядку «Особа – отримувач пального» зазначається «Неплатник», а до рядка «юридична особа – код за ЄДРПОУ отримувача пального; для фізособи – прізвище, ім’я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта» вноситься умовний код «1000000000».
Отже, якщо суб’єкт господарювання зареєструвався як платник акцизного податку з реалізації пального, такий суб’єкт у строки, визначені ПК, зобов’язаний складати АН на обсяги пального, використаного для власних потреб, та реєструвати їх у ЄРАН.
Штрафні санкції за порушення платником акцизного податку з реалізації пального порядку реєстрації АН та розрахунків коригування (далі – РК) до таких АН у ЄРАН застосовуються відповідно до ст. 120² ПК.
Реєстрація АН в ЄРАН автоматично зменшує в Системі електронного адміністрування реалізації пального обсяг пального, на яке платник має право зареєструвати АН та/або РК. Зміна цього показника здійснюється протягом операційного дня, що настає за днем отримання документів, на підставі яких цей показник перераховується, зокрема реєстрації АН (п. 30 розд. IV Порядку, затвердженого постановою КМУ від 24.02.16 р. № 113).
Пунктом 13 розд. ІІ цього Порядку передбачене виключення платника податку з Реєстру платників акцизного податку з реалізації пального, яке здійснюється, зокрема, шляхом подання відповідною особою реєстраційної заяви про анулювання реєстрації в разі припинення діяльності з реалізації пального.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Aktualnaya-informaciya-dlya-platelshhikov-akciznogo-naloga-s-realizacii-goryuchego.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!