Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Активи неплатоспроможних банків продаватимуть через ProZorro

August 8, 2016

Міністерство економічного розвитку, Національний банк України та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) підписали Меморандум про співпрацю, згідно з яким активи неплатоспроможних банків продаватимуть через систему електронних продажів, аналог ProZorro.
Меморандум дозволить зробити торги активами більш прозорими. На цей рік відомства запланували продати активи на 12 млрд грн.
Торги будуть проходити не через систему держзакупівель ProZorro безпосередньо, тому що є юридичні складності з використанням торгової марки ProZorro. Буде запущений аналогічний проект зі схожою назвою і з відповідними прозорими принципами роботи.
Іноді, після аукціону з'являються фіктивні власники. У планах - передача у відкритий доступ QR-коду, який допоможе перевірити, реалізовується майно абсолютно законно.
Також всім бірж, які підключені до системи, дадуть доступ до переліку майна, яке продається. В кінці року система перейде в промисловий режим. Зараз система готова на 95%. Через два-три тижні запустять пілот по реалізації активів, який тестуватимуть з липня по вересень.
Раніше в НБУ були незадоволені якістю продажу активів, які були в заставі регулятора, тому що їх продавали 20 бірж. В результаті активи продавалися за ціною в кілька разів нижче, ніж вони реально коштують.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Aktivy-neplatezhesposobnyx-bankov-budut-prodavat-cherez-ProZorro.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!