Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Акцизна накладна-обов`язковий електронний документ: є постанова!

February 29, 2016

Уряд затвердив Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних, які складаються при реєстрації пального.
Це спростить сплату акцизного податку особами, які реалізують пальне, а також дозволить удосконалити та осучаснити порядок оподаткування палива і зменшить документообіг.
Постановою визначено механізм реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі: внесення особою, яка реалізує пальне, відомостей, що містяться в акцизній накладній, до Єдиного реєстру; звіряння отримувачами пального даних отриманої акцизної накладної на відповідність з даними Єдиного реєстру акцизних накладних.
Реалізація постанови забезпечить ефективний контроль за реалізацією пального на внутрішньому ринку, унеможливить випадки реалізації на автозаправних станціях не облікованих обсягів пального, з яких не сплачений акцизний податок, збільшить надходження до бюджетів за рахунок скорочення частки тіньового ринку пального. Нагадаємо, що з 1 березня 2016 року в Україні діятиме система електронного адміністрування реалізації пального.
Така система передбачає запровадження акцизної накладної, як обов'язкового електронного документу, що складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку. Ефективність електронних систем адміністрування підтверджена досвідом їх застосування в країнах Європейського Союзу.
Підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом потребує здійснення гармонізації акцизного оподаткування до вимог країн-членів ЄС та імплементації кращих світових практик до податкового законодавства України.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Akciznaya-nakladnaya-obyazatelnyj-elektronnyj-dokument-est-postanovlenie.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!