Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Агро-новини від 22.03.16 р.

March 22, 2016

Процес адміністрування ПДВ в Україні не виправдовує себе
Виробники зернових культур сплачують до бюджету 85% від нарахованого податку.
У МВФ визнають проблеми з адмініструванням податку.
Представник МВФ Ігор Шпак на першій нараді за участі Міжнародного валютного фонду, Мінфіну, Мінагропроду і бізнесу, сказав, що кредитор готовий обговорити процес спрощення процесу накладання ПДВ.
Найкращими виходами з ситуації могли б стати або цілковита відміна сплати податку, або встановлення системи, за якою 50% податку сплачується до бюджету, а 50% залишаються в розпорядженні компанії. Як стало відомо на нараді, останній варіант оновленого меморандуму з МВФ передбачає саме такий вихід. Але Фонд готовий його змінити. Незмінним залишиться тільки одна умова — спеціальний режим ПДВ для аграріїв буде повністю відмінено в 2017 році.
Варто нагадати, що відповідно до прийнятих наприкінці минулого року змін до Податкового кодексу, тваринники платять до бюджету 20% від нарахованого податку, виробники зернових культур — 85%, а решта — 50%. Необхідність «ділити» ПДВ додає зайвої роботи бухгалтерам всіх агрокомпаній. Великі витрати часу і сил на розрахунок податків не виправдані, особливо для дрібних фермерів.

Експерти пророкують Україні дефіцит цукру
Через 1-2 роки в Україні гостро відчуватиметься нестача цукру.
Наразі агрокомпаніям стає невигідно торгувати цукром через «інтервенції», що здійснюються Аграрним Фондом. Про це зазначив фіндиректор однієї з агрокомпаній Іван Іжко.
- Для вирощування цукрових буряків необхідні посівні матеріали, міндобрива і паливо. Все перераховане залежить від валюти, що ускладнює процес закупівель для аграріїв, — говорить він.
Крім того, цього року в країні зберігається ризик взагалі не посіяти цукровий буряк (на відміну від минулорічного профіциту цукру), стверджують експерти. Якщо така ситуація стане реальною, то вже через 1-2 роки в Україні гостро відчуватиметься нестача цукру. Через дефіцит продукту ціни на нього підскочать в кілька разів.

Сходи озимих отримано на площі 6,8 млн. га
Найбільші площі цього року засіяно на Миколаївщині.
Враховуючи сприятливі погодні умови, в 21 області розпочато посів ранніх ярих зернових, який проведено на площі 671 тис. га або 26% до прогнозу, повідомив міністр Мінагропроду Олексій Павленко на своїй сторінці в Facebook.
Найбільші площі посіяно у Миколаївській області Одеській, Херсонській та Запорізькій областях.
Обстеження посівів озимих зернових культур станом на 17 березня 2016 р. показує, що з посіяних 7,1 млн. га сходи отримано на площі 6,8 млн. га (96%), з них в доброму та задовільному стані 4,9 млн. га (72%), в слабкому та зрідженому стані — 1,9 млн. га (28%), загинуло — 4,5 тис. га.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Agro-novosti-4.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!