Ваше улюблене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Електронне декларування набуває чинності сьогодні

18 березня 2016 р.

Вчора «Голос України» опублікував прийнятий парламентом на цьому тижні останній законодавчий акт зі списку документів, необхідних для скасування візового режиму з Євросоюзом. А сьогодні, 18 березня, закон про електронне декларування вступив в силу.
Так, держслужбовці, які займають відповідальні та особливо відповідальні посади, повинні заповнити електронні податкові декларації протягом двох місяців після запуску системи е-декларування - навіть якщо вони раніше встигли подати фінансову звітність в паперовому варіанті. Це питання лежить у сфері відповідальності Національного агентства по запобіганню корупції (НАПКА), в яке на сьогоднішній день за результатами відкритого конкурсу обрано четверо з п'яти необхідних співробітників.
Днями Міністерство юстиції разом з партнерами провело презентацію системи електронного декларування.
Нова декларація виглядає дещо інакше: вона більше за обсягом і буде подаватися через онлайн-форму.
Декларації будуть зберігатися в єдиному відкритому реєстрі, що дозволяє вести моніторинг процесу. Нова система розширює також положення, що стосуються декларування готівки, незавершеного будівництва і - найголовніше - компаній, бенефіціаром (отримувачем вигоди) якої є чиновник.
Всі види перевірок за новою системою включають також моніторинг стилю життя посадових осіб, яким повинен займатися НАПКА. Система електронного декларування буде інтегрована з реєстрами, що дозволить співробітникам антикорупційного агентства з'ясувати, чи не «забув» чи чиновник вказати у фінансовій звітності якийсь актив.
Крім офіційних доходів, нерухомості, автомобілів, рахунків в банках, державні мужі і дами тепер зобов'язані декларувати і дорогі матеріальні цінності (картини, годинник, коштовності), які належать як їм, так і їх родичам. Правда, в цьому положенні є нюанс: цінності, придбані чиновником до вступу на посаду, в декларації можна вказувати без вартості, якщо вона не перевищує 137 тисяч гривень (100 мінімальних зарплат).
Нагадаємо, що закон, який встановлює обов'язковість електронного декларування чиновниками майна, доходів, витрат і зобов'язань фінансового характеру, передбачає кримінальну відповідальність за оприлюднення недостовірних даних. Нечесний держслужбовець може потрапити до в'язниці на термін до двох років, якщо надані їм в декларації відомості відрізняються від реальних на суму понад 250 мінімальних зарплат (1 тис 378 гривень), тобто 344,5 тисячі гривень. За це ж правопорушення йому може бути призначено покарання у вигляді штрафу (42,5-59,5 тисячі гривень) або громадські роботи на строк від 150 до 240 годин.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Elektronnoe-deklarirovanie-vstupaet-v-silu-segodnya.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!