Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Експортуємо сільгоспкультури, придбані у сільгоспвиробників: як відобразити у декларації з ПДВ?

4 листопада 2015 р.

ДФС розглянула питання щодо питань, пов'язаних з вивезенням в митному режимі експорту технічних культур, які придбані у сільськогосподарських підприємств – виробників.
Так, згідно з п. 152 підрозд. 2 розд. XX ПК тимчасово до 31.12.17 р. включно від оподаткування ПДВ звільняються операції з постачання на митній території України зернових культур товарних позицій 1001 - 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД, крім першого постачання таких зернових та технічних культур сільськогосподарськими підприємствами - виробниками та підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові та технічні культури у сільськогосподарських підприємств - виробників.
Операції з вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур, зазначених в абз. 1 п. 152 підрозд. 2 розд. XX ПК, звільняються від оподаткування ПДВ.
Отже, платник податку при придбанні технічних культур, призначених для використання в звільнених від оподаткування ПДВ операціях, формує податковий кредит та відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПК нараховує податкові зобов'язання.
У декларації суми ПДВ, нараховані (сплачені) за ставкою податку 20 % при придбанні технічних культур у сільськогосподарських підприємств - виробників, відображаються в рядку 10.1.1 розділу II.
Податкові зобов'язання вказуються в рядку 1.1 розділу I декларації. Обсяг операцій з вивезення технічних культур за межі митної території України у митному режимі експорту, до яких застосовується режим звільнення від оподаткування ПДВ, відображається у рядку 5.1 розділу I декларації.

Лист ДФС від 23.10.15 р. № 22393/6/99-99-19-03-02-15.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!