Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Експорт послуг для підприємців буде спрощено

July 12, 2016

Верховної Рада прийняла за основу законопроект № 4496 "Про внесення змін щодо усунення адміністративних бар'єрів для експорту послуг".
Основним завданням законопроекту є спрощення процедури укладення зовнішньоекономічних договорів (контрактів), бухгалтерського обліку та фінансової звітності, а також скасування валютного контролю для операцій з експорту послуг.
Заплановано виключити положення, що стосується контролю повернення валютної виручки при експорті робіт (послуг), прав інтелектуальної власності. Таким чином, контроль за поверненням валютної виручки буде здійснюватися виключно щодо експорту продукції.
Проектом передбачається, що експортери послуг зможуть укладати зовнішньоекономічні договори (контракти) не тільки в письмовій формі, а й у електронній, а також шляхом прийняття публічної оферти, обміну електронними повідомленнями, або шляхом виставлення рахунку (інвойсу).
Крім того, пропонується встановити заборону банкам вимагати переклад документів на українську мову в разі, якщо вони оформлені англійською. Це має сприяти інтенсифікації укладення угод резидентами, так як можливості комерційних банків забезпечити переклад документів набагато ширше, ніж у представників малого та середнього підприємництва.
Також згідно із законопроектом рахунок (інвойс) визнається первинним документом, що має спростити процедури ведення бухгалтерського обліку і фінансової звітності. Згідно із запропонованими змінами рахунок (інвойс) може бути підписаний з допомогою особистого підпису, аналога власноручного підпису, електронного підпису або електронного цифрового підпису, електронного підпису одноразовим ідентифікатором.
При цьому необхідна буде тільки підпис експортера. Згодою з об'ємом і якістю послуг, що надаються визнаватиметься факт оплати нерезидентом виставленого рахунку.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Eksport-uslug-dlya-predprinimatelej-budet-uproshhen

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!