Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Експорт незареєстрованих в Україні лікарських засобів

11 травня 2016 р.

Чи може юрособа здійснювати експорт вироблених в Україні, але незареєстрованих в Україні лікарських засобів?

Відповідно до частини першої ст. 197 Митного кодексу від 13.03.12 р. № 4495-VI зі змінами та доповненнями пропуск через митний кордон України та митне оформлення товарів, на які встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України, здійснюються органами доходів і зборів на підставі документів, що підтверджують дотримання зазначених обмежень, якщо подання таких документів органам доходів і зборів передбачено законами України.
Статтею 18 Закону України від 04.04.96 р. № 123/96-ВР «Про лікарські засоби» зі змінами і доповненнями встановлено, що вивезення лікарських засобів з України здійснюється в порядку, передбаченому законодавчими актами України.
При цьому чинними законами України не встановлено вимог щодо необхідності подання документів, які підтверджують державну реєстрацію лікарських засобів, при здійсненні їх митного оформлення у митному режимі експорту.
Таким чином, на сьогодні відсутні законодавчі підстави щодо контролю митницями ДФС реєстраційного посвідчення на лікарські засоби у разі їх вивезення за межі митної території України.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Eksport-nezaregistrirovannyx-v-Ukraine-lekarstvennyx-sredstv.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!