Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Економіка України: тижневий підсумок

April 11, 2016

Економіка України підводить підсумки тижня, що минає, яка запам'яталася гучним банкрутством банку «Хрещатик», забороною на російське паливо і продовженням кризи.
На минулому тижні відбулася подія, яка матиме а то прямий, то опосередкований вплив на економіку нашої країни. Йдеться про референдум в Нідерландах, на якому Угоду про асоціацію України і ЄС підтримали лише 38,1%. Понад 60% виступили проти.
На наступний день після референдуму прем'єр-міністр Голландії Марк Рютте заявив, що влада не зможе найближчим часом ратифікувати документ.
Мабуть, тепер еліта Голландії буде шукати вихід, як врахувати настрої співвітчизників і при цьому не порушити зобов'язання в рамках Євросоюзу. Тим більше, що своє розчарування результатами референдуму висловила більшість європейських політиків.
Що це означає для України? Багато експертів сходяться на думці, що голландський референдум на економічну частину угоди не вплине. У Світовому банку підтвердили: Зона вільної торгівлі України і ЄС уже працює, і обмежувати процес ніхто поки не збирається.
Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що шлях України до західних стандартів повинен бути безперервним. Таким чином, референдум навряд чи відіб'ється на житті пересічного українця, але він однозначно є тривожним дзвіночком для вітчизняних політиків - затягування проведення реформ і відсутність результатів боротьби з корупцією може бути смертельно небезпечним для держави.
Ефект голландського референдуму було посилено скандалом з панамським офшорами. У ньому фігурують президент Петро Порошенко, глава НБУ Валерія Гонтарєва і ряд вітчизняних бізнесменів.
Відхід від оподаткування є загальносвітовою проблемою, про що власне заявив президент США Барак Обама. Але Україна, яка гостро потребує інвестицій і підтримки світових фінансових інститутів, не може собі дозволити фігурувати у всіляких корупційних скандалах. До речі, про це на минулому тижні заявила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард, уточнивши, що саме боротьба з корупцією повинна стати «ключовим елементом» у програмі співробітництва МВФ і України.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Ekonomika-Ukrainy-nedelnyj-itog.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!