Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Адвокати, що здійснюють підприємницьку діяльність, ведуть дві книги обліку

June 12, 2013

Якщо фізособа провадить незалежну адвокатську діяльність, та одночасно здійснює й підприємницьку діяльність на спрощеній системі оподаткування, така особа веде дві книги обліку доходів і витрат: 

  • книгу обліку доходів і витрат (затверджена наказом ДПА України від 24.12.10 р. № 1025) – для відображення доходів, отриманих від адвокатської діяльності; 
  • книгу обліку доходів (затверджену наказом Мінфіну України від 15.12.11 р. № 1637) – залежно від обраної групи платника єдиного податку. 

Доходи, отримані від здійснення підприємницької діяльності на спрощеній системі оподаткування, відображаються у Податковій декларації платника єдиного податку –фізичної особи-підприємця. Форму такої декларації затверджено наказом Мінфіну України від 21.12.11 р. № 1688. 
Декларація подається у строки: 

  • для платників єдиного податку І та ІІ груп – у строки, встановлені для річного податкового періоду. Тобто, протягом 60 календарних днів, наступних за останнім днем звітного року. 
  • для спрощенців ІІІ та V груп – у строки, встановлені для квартального податкового періоду. Тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного кварталу. У 2013 році:  за І квартал – до 10 травня; за півріччя – до 10 серпня; за 9 місяців – до 9 листопада; за рік – до 9 лютого. 

Порядок ведення діяльності на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності визначено розділом XIV Податкового кодексу України.

За матеріалами офіційного порталу Міндоходів.Новини за темою:

Особливості адвокатської діяльності

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!