Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Адвокати можуть працювати pro bono

May 17, 2016

Рада адвокатів України прийняв рішення від 23.04.16 р. № 118 "Про затвердження Положення про зразки бланків та технічних описі в посвідчення адвоката України, службового посвідчення адвоката України – члена органу адвокатського самоврядування України, члена Комітету, утвореного при Національній асоціації адвокатів України, посвідчення адвоката іноземної держави, помічника адвоката України".
Так, затверджено роз'яснення про можливість надання адвокатом (адвокатським бюро, адвокатським об'єднанням) правову допомогу Рro bono.
Керуючись положенням статті 19 Конституції про те, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством, з огляду на загальні вимоги договірного права, виходячи з принципу свободи договору, Рада адвокатів України роз'яснив, що адвокат має право надавати правову допомогу на добровільних засадах і безкоштовно (Рro bono), відповідно до законодавства України про адвокатуру та адвокатську діяльність на підставі договору про надання правової допомоги, в якому обов'язково має бути вказано про умови її надання Рro bono без оплати гонорару або з розміром гонорару в 0,00 гривень.
Оплата фактичних витрат, пов'язаних з виконанням доручення, відповідно до приписів статті 29 Правил адвокатської етики, не є гонораром адвоката і не впливає на оплатне договору про надання правової допомоги.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Advokaty-mogut-rabotat-pro-bono.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!