Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Вісім законів, які з подачі МВФ змінять українську економіку

May 16, 2016

Перший віце-прем'єр-міністр і керівник МЕРТ Степан Кубів озвучив перелік законопроектів, які повинен прийняти парламент до кінця травня.
В іншому випадку, Україна може забути про нові транші від МВФ і міжнародних фінансових донорів, що негативно позначиться на відновленні економіки.
Законопроект № 4510. Відповідно до вимог МВФ, вносяться зміни до чинного закону Про центральні органи виконавчої влади. Законопроект розширює можливість призначити більшу кількість заступників голови ДФС, ніж передбачено зараз. Як зазначено в Законі, керівник центрального органу виконавчої влади може мати не більше двох заступників, які призначаються КМУ, поправки дозволяють уряду збільшити їх на невизначений законом кількість, в разі необхідності.
Законопроектом № 4515 передбачено внесення змін до Податкового кодексу в питаннях оптимізації територіальних органів державної фіскальної служби. Згідно з рекомендаціями місії МВФ, прописані правки повинні створити умови для полегшення оскарження рішень, дій або бездіяльності посадових осіб на місцях і в центральному апараті. Скарги на рішення контролюючих податкових органів повинні будуть подаватися до центральних органів виконавчої влади, а не в територіальні представництва. Скарги на чиновників в центральному органі - безпосередньо голові ДФС. А митниці, в свою чергу, від початку і до кінця підпорядковані центральному органу ДФС, втрачаючи свою юридичну незалежність.
Законопроект № 4516 вносить зміни до Податкового кодексу в частині мінімізації впливу на адміністрування надходжень до бюджету. А саме, тут місія МВФ 'рекомендує' вдосконалити роботу органів ДФС, зменшити кількість погоджувальних процедур у роботі служби, скоротити процедури адміністративного оскарження рішень контролюючих органів. Так, наприклад, по ДФС закріплюють функцію формування державної фінансової політики, а функцію її реалізації передають територіальним представництвам. Контролюючі органи на місцях не будуть мати права формувати умови, вимоги, форми або розміри стягнень.
Законопроект № 4503 - щодо забезпечення умов функціонування ринку природного газу. Зазначений законопроект вносить зміни до цілої низки чинних законів. Наприклад, в законі Про природні монополії передбачена можливість застосування Нацкомісію з регулювання енергетики та комунальних послуг допустять до ринку природного газу. У законі Про забезпечення комерційного обліку природного газу при установці лічильників газу для приготування їжі до 01.04.2017 передбачено встановлення конкурентного середовища по виконавців робіт по установці лічильників, посилення санкцій за невстановлення лічильників відповідальними суб'єктами і т.д.
Законопроект № 4525 виключає з переліку об'єктів державної власності, що не підлягають приватизації підприємства паливно-енергетичного комплексу, і дають можливість їх корпоратизувати. Зокрема, виключаються з переліку 'стратегічних' держпідприємства Укренергоналадкавімірювання (м.Київ) та Дніпровібухпром (м Вишгород), філія держпідприємства Науково-дослідного інституту енергетики (м.Запоріжжя) та інститут Укрдіпрогазоочістка.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://vlasti.net/news/239508.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Vosem-zakonov-kotorye-s-podachi-MVF-izmenyat-ukrainskuyu-ekonomiku.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!