Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

8 грудня набудуть чинності зміни до Порядку обліку платників податків та зборів

November 29, 2017

Відповідно до змін урегульовано Порядок дій та обліку платників податків у разі неподання у строки та у випадках, передбачених ПК, заяв або документів для взяття на облік у контролюючих органах.
Зокрема, установлено, що якщо юрособа, відокремлений підрозділ юрособи, фізособа-підприємець, фізособа, яка провадить незалежну професійну діяльність, має стан такої, що провадить діяльність та при цьому не перебуває на обліку чи знята з обліку у відповідному контролюючому органі, то таким органом вживаються заходи щодо:
•    отримання відповідних відомостей від державного реєстратора та взяття на облік за основним місцем обліку таких платників;
•    подання платниками, на яких не поширюється дія Закону від 15.05.03 р. № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», заяв для взяття їх на облік за основним місцем обліку як платників податків;
•    подання документів для взяття на облік за неосновним місцем обліку, якщо у платника податків відповідно до законодавства є обов'язки щодо подання податкових декларацій (розрахунків, звітів) та/або нарахування, утримання або сплати (перерахування) податків, зборів на відповідній території.
При цьому платники податків, які не подали до відповідних контролюючих органів заяв та/або документів для взяття їх на облік за основним або неосновним місцем обліку, обліковуються в таких органах з ознакою «платник не подав заяви для взяття на облік».
Також уточнюються повноваження головних управлінь ДФС в областях, м. Києві, Офісу великих платників податків ДФС, ДПІ у районах, містах (крім м. Києва), районах у містах, об’єднаних ДПІ в частині реалізації процедур обліку платників податків відповідно до функцій, визначених ст. 191 та 193 ПК. Зокрема, ГУ вживають заходів, пов'язаних із припиненням (закриттям) платників податків, формують та направляють (видають) відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати податків і зборів за формою № 30-ОПП, відомості про узгодження плану реорганізації юридичної особи за формою № 31-ОПП та довідки про зняття з обліку платника податків за формою № 12-ОПП.
Виключено положення, що стосуються призначення та проведення перевірок, врегулювання податкових зобов’язань або податкового боргу та особливостей обліку в контролюючих органах великих платників податків.
Уточнюється порядок подання та заповнення повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП у разі створення відокремленого підрозділу юридичної особи з місцезнаходженням за межами України.
Зокрема, установлюється, що повідомлення за формою № 20-ОПП подається юридичною особою протягом 10 робочих днів після створення, реєстрації такого підрозділу до контролюючого органу за основним місцем обліку юридичної особи в паперовому вигляді.
У такому випадку розд. 3 повідомлення за формою № 20-ОПП заповнюється з урахуванням такого: у графі 6 зазначається код країни місцезнаходження такого підрозділу, у графі 8 – повне місцезнаходження в країні за межами України, графа 7 не заповнюється.
Також розд. 3 повідомлення за формою №20-ОПП доповнено новою графою 12 «Реєстраційний номер об’єкта оподаткування (зазначити в разі наявності)», яка заповнюється в разі реєстрації об'єкта оподаткування у відповідному держоргані з отриманням відповідного реєстраційного номера (наприклад, таким номером є: кадастровий номер – для земельної ділянки; реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна – для нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки; номер кузова транспортного засобу – для легкового автомобіля; номер шасі транспортного засобу – для вантажного автомобіля та причепа; бортовий реєстраційний номер – для суден; реєстраційний знак – для повітряних суден тощо).
Уносяться зміни до довідок, повідомлень, відомостей, що формуються та видаються контролюючими органами, та встановлюється, що такі документи можуть бути підписані не тільки керівником або заступником керівника, але й уповноваженою особою контролюючого органу.

Наказ Мінфіну від 06.10.217 р. № 839 набуде чинності з 08.12.17 р. («Офіційний вісник України» від 28.11.17 р. № 93).

Джерело: http://sfs.gov.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!