Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

39-й щорічний конгрес Європейської асоціації бухгалтерів

May 31, 2016

[p3023]

Щорічний конгрес Європейської асоціації бухгалтерів – один із найбільш популярних заходів світового рівня, який уже 39-й рік поспіль об’єднує спеціалістів у галузі бухгалтерського обліку, фінансів та аудиту в різних країнах Європи з метою обміну знаннями та ідеями для визначення напрямів досліджень в обліку та розвитку облікової освіти. У 2016 році даний захід відбувався з 11 по 13 травня на базі Школи бізнесу та економіки Маастрихтського університету (Нідерланди). Цього року Конгрес зібрав більше 1 000 учасників із понад 50 країн.
Програма Конгресу була представлена 13 симпозіумами, 25 паралельними сесіями, а також низкою наукових форумів, на яких були відображені результати досліджень науковців за такими напрямами: аудит (86 доповідей), бухгалтерська освіта (24 доповіді), фінансовий аналіз (90 доповідей), фінансова звітність (177 доповідей), бухгалтерський облік та управління (53 доповіді), історія бухгалтерського обліку (12 доповідей), міждисциплінарні дослідження (29 доповідей), бухгалтерські та інформаційні системи (4 доповіді), управлінський облік (114 доповідей), бухгалтерський облік у державному секторі та неприбуткових організаціях (29 доповідей), соціальні, екологічні та етичні норми (48 доповідей), оподаткування (34 доповіді).
Оскільки важливою метою Європейської асоціації бухгалтерів є підтримка молодих науковців, згідно із традицією до початку Конгресу були проведені: докторський колоквіум, який дав змогу 36 аспірантам презентувати результати своїх досліджень та почути їх оцінку від 12 відомих професорів, а також форум аспірантів, який включав низку презентацій, що становили інтерес для молодих науковців (зокрема, щодо ситуації на ринку праці та трендів у дослідженні бухгалтерського обліку).
Матеріали доповідей та результати дискусій будуть ураховані науковою спільнотою України для вдосконалення системи бухгалтерського обліку та для обговорення із професійною спільнотою.
Участь українських представників у Конгресі мала важливе значення: для професійного співтовариства - з точки зору подальшого переходу української системи обліку та звітності на міжнародні стандарти, що, безумовно, буде сприяти зростанню інвестицій, а для науки - з точки зору впливу на формування глибокого розуміння норм професійної етики. Буде запропоновано запровадити в Україні обов’язковий навчальний курс «Професійна етика» у ВНЗ України для обліковців на магістерському рівні.

[p3024]
У подальшому в міру накопичення досвіду державно-громадського регулювання бухгалтерського обліку та звітності, створення професійного співтовариства, яке широко визнається та виявляє себе в достатній мірі, з урахуванням міжнародного досвіду доцільно розглянути питання про зміну організаційної форми участі професійного співтовариства в процесі прийняття стандартів і щодо формування розуміння норм професійної етики. Ураховуючи основну роль європейських громадських професійних організацій у регламентації бухгалтерського обліку та звітності, із нашого боку, безсумнівно, правильним кроком буде підвищення ролі професійної громадськості України в аналогічній роботі. Зазначене буде продовжене в роботі 10-го ювілейного Всеукраїнського бухгалтерського конгресу, який відбудеться 23–28 червня 2016 року (Грузія, Батумі).
Організатором поїздки української делегації виступила ВГО «Всеукраїнський бухгалтерський клуб» (ВБК). Всеукраїнський бухгалтерський клуб – некомерційне професійне співтовариство бухгалтерів в Україні. Це єдина організація в нашій країні, що поєднує бухгалтерів, держслужбовців, юристів та аудиторів. Однією з основних цілей ВБК є розвиток зв'язків і взаємодія з міжнародними неурядовими об'єднаннями бухгалтерів у галузі бухгалтерського обліку та звітності, а також розвиток бухгалтерської професії.

Аполлон ПОЗОВ

Джерело: http://community.uteka.ua/ua/publication/39-j-ezhegodnyj-kongress-Evropejskoj-associacii-buxgalterov.

из

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!