Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Запроваджується електронний апостиль

November 10, 2015

Мін’юст запускає інноваційну систему електронного апостиля

«Україна приєднається до електронного сервісу, суть якого в тому, що громадяни за місцем проживання в будь-якому органі РАЦСу зможуть подати документи для посвідчення їх електронним апостилем. Ці документи опрацьовуватимуться електронною системою, на них накладатиметься електронний апостиль, і цей документ протягом 24 годин людина може роздрукувати з сайту, або отримати його в тому самому РАЦСі. Не потрібно їхати до Києва, не потрібно стояти в чергах», - наголосив Міністр юстиції. 

Документи для посвідчення їх електронним апостилем можна буде подати за місцем проживання в будь-якому органі РАЦСу. Вони опрацьовуватимуться електронною системою, в якій на них накладатиметься електронний апостиль і цей документ протягом 24 годин людина зможе роздрукувати з сайту, або отримати його в тому ж органі РАЦСу.

При цьому представники інших країн через реєстр зможуть перевірити автентичність апостилю і оригінальність документу.

ДовідковоАпостиль - спеціальний штамп, який, відповідно до Гаазької конвенції 1961 р., ставиться на офіційних документах, що надходять від держав - учасниць Конвенції. 

Апостиль звільняє ці документи від необхідності дипломатичної чи консульської легалізації. Він засвідчує справжність підпису особи під документом і справжність печатки або штампа, якими скріплено відповідний документ (ст. 5 Конвенції). 

Офіційними документами, за Конвенцією, є, зокрема: документи, які надходять з нотаріату, адміністративних і судових органів; свідоцтва про реєстрацію актів громадянського стану; документи, що надходять від органу або посадової особи, які підлягають юрисдикції держави і підпис на яких може бути засвідчений шляхом апостиля без попереднього засвідчення підпису нотаріусом. 

Апостиль повинен відповідати зразку, що додається до Конвенції, і може бути складений офіційною мовою органу, який видає його.

В Україні апостиль проставляється трьома органами влади:

- Мін’юст (нотаріальні, судові документи,акти цивільного стану, інформація з ЄДР);

- Міністерство освіти і науки (документи про освіту);

- Міністерство закордонних справ (виписка про судимість, довідка про фінансову спроможність, інші офіційні документи).

В листопаді цього року лише МЮ запроваджується видача електронного апостиля.

Джерело: http://uteka.ua/channels_store/publication/Zaprovadzhuyetsya-elektronnij-apostil-11096

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!