Квота робочих місць для працевлаштування осіб, які мають додаткові гарантії
![](/assets/files/2014/05/20/post_preview_59fa1b2647b78140057894011210.jpg)
Для працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (крім інвалідів, які не досягли пенсійного віку), підприємствам, установам і організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюється квота в розмірі 5 % середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік.
Роботодавець, у якого штатна чисельність працівників становить понад 20 осіб, повинен самостійно розраховувати квоту з урахуванням чисельності громадян, які на умовах повної зайнятості вже працюють на підприємствах, в установах і організаціях і відносяться до неконкурентоспроможних на ринку праці (крім інвалідів) і забезпечують їх працевлаштування самостійно.
Вищевказану інформацію роботодавець вперше представляли до 1 лютого у 2014 році територіальному органу державної служби зайнятості, де вказували середньооблікову чисельність штатних працівників за 2013 рік.
У разі невиконання роботодавцем протягом року квоти для працевлаштування громадян з нього стягується штраф за кожну необґрунтовану відмову у працевлаштуванні таких осіб у межах відповідної квоти у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.
Тобто, підставою для накладення штрафу є невиконання протягом року квоти робочих місць, якщо при цьому була допущена необґрунтована відмову в працевлаштуванні осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, в межах відповідної квоти.
З урахуванням вищезазначеного встановлено обов`язок роботодавця з чисельністю понад 20 працівників забезпечити працевлаштування осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, у розмірі 5 %.
Такий обов`язок у роботодавця виникає незалежно від наявної потреби в працівниках.
Лист Мінсоцполітики від 25.03.14 р. № ДЦ-01-1816/0/6-14.
Новини за темою: