Як заповнити розрахунок коригування у разі зміни кількості та вартості товару одночасно?
Податкова накладна складається в день виникнення податкових зобов’язань продавця і є податковим документом, який одночасно відображається в податкових зобов`язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця.
Якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов`язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.
У такому разі постачальник товарів, робіт (послуг) виписує Розрахунок за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.
Оскільки коригування здійснюється за однією податковою накладною стосовно одного виду товару і в один день, Розрахунок заповнюється одним рядком. При цьому:
- у графі 6 зазначається зміна кількості;
- графі 7 – фактична ціна без урахування ПДВ, за якою раніше було здійснено постачання;
- графі 8 – сума різниці між ціною домовленості без ПДВ та фактичною ціною без ПДВ, за якою здійснено постачання (у нашій ситуації вона становитиме 100 грн.;
- графі 9 – кількість постачання, ціна якого змінюється.
Більш докладну консультацію з прикладом заповнення розрахунку див. у журналі «БАЛАНС» від 06.10.14 р. № 82-83.
Новини за темою:
Змінено кількість та вартість товарів: заповнюємо розрахунок коригування
Виправлення помилок у розрахунку коригування не допускається
Перереєстрація платника ПДВ: з якими реквізитами заповнити розрахунок коригування?