Разработана дорожная карта реформирования государственных и коммунальных печатных СМИ
Відбулось перше засідання робочої групи із підготовки та організації реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ, до якої входять представники Держкомтелерадіо, Адміністрації Президента України, секретарі НСЖУ, члени правління нещодавно створеної Всеукраїнської громадської організації «Асоціація місцевої преси».
Члени робочої групи доопрацювали дорожню карту реформування державних та комунальних ЗМІ, яка називається «15 кроків до свободи».
Дорожня карта є фактично календарним планом реформування ЗМІ, який складений для учасників першого, «пілотного» етапу роздержавлення. Спільними для всіх редакцій є тільки пункти про проведення перших зборів трудових колективів і необхідність проведення сесій відповідних рад, направлення клопотань до Держкомтелерадіо про включення до зведеного переліку об’єктів реформування.
Терміни виконання деяких пунктів для кожної редакції будуть різними, адже на проведення зборів трудових колективів редакцій дається строк до 31 березня 2016 року. Тож дати зборів будуть різні, як і дати сесій районних рад, які мають бути проведені протягом місяця з дня надходження пропозицій трудових колективів.
Спільною для всіх «пілотників» стане постанова Кабінету Міністрів України, якою буде затверджено перелік учасників першого етапу реформування ЗМІ. Це відбудеться після прийняття рішень всіх сесій районних, міських рад про реформування редакцій.
Далі почнеться процедура реорганізації кожної редакції – «пілотника» (проведення других зборів трудових колективів з перетворення редакцій в інші суб’єкти господарювання, держреєстрація перетворених підприємств, перереєстрація видань тощо).
«Дорожня карта» передбачає такі 15 кроків:
- проведення зборів з визначення способу та етапу реформування трудових колективів усіх редакцій комунальних та державних друкованих ЗМІ, які бажають взяти участь у реформуванні. (cт. 4, ч. 2 Закону);
- рішення засновників/співзасновників про реформування (ст. 4, ч. 3 Закону);
- публікація рішення співзасновників про реформування(ст. 4, ч. 5 Закону);
- проведення інвентаризації майна редакції станом на 01.01.2016 (ст. 6, ч. 2 Закону, ст. 9);
- направлення клопотання Держкомтелерадіо (копія – НСЖУ) та переліку майна для включення до зведеного переліку об’єктів реформування (ст. 2, ч. 2 та 3, ст. 6 Закону);
- направлення співзасновникам вимоги щодо погашення боргів ЗМІ (ст. 3, ч. 3 Закону);
- постанова Кабінету Міністрів України про зведений перелік учасників першого етапу реформування
(ст. 2 та ст. 6 Закону);
- затвердження зведеного переліку об’єктів реформування (ст. 6 Закону);
- збори трудового колективу з перетворення редакції у суб’єкт господарювання (ст. 8 Закону);
- проведення процедури реорганізації редакції (ст. 8 Закону);
- державна реєстрація перетвореного підприємства;
- укладання договору про вихід з числа співзасновників друкованого ЗМІ (ст. 7);
- державна перереєстрація газети(ст. 14, ч. 4 Закону);
- переукладення (укладання) господарчих угод, зокрема: на висвітлення діяльності органів влади; оренди приміщень; з обласними дирекціями «Укрпошти»; друкарнями тощо;
- узагальнення результатів першого етапу реформування та внесення пропозицій (ст. 2, ч. 4 Закону).
На сайті Держкомтелерадіо у розділі «Реформування друкованих ЗМІ», а також на сайті НСЖУнадаватимуться коментарі та роз’яснення щодо всіх кроків реформування, публікуватимуться зразки документів.
(Публикуется на языке оригинала)