Ваше предоплаченное издание Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерия – это любовь!

(056) 370-44-25
Заказать звонок

Рада хочет ввести частных исполнителей судебных решений

October 8, 2015

Сьогодні народні депутати ухвалили за основу законопроекти в рамках судової реформи. Вони, зокрема, передбачають створення інституту приватних державних виконавців

Відповідні проекти законів підтримали депутати у першому читанні.

Законопроекти "Про виконавче провадження" (підтримали 249 депутатів) та "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів" (підтримали 246 депутатів) передбачають впровадження комбінованої системи виконання рішень шляхом модернізації служби державних виконавців та запровадження інституту приватних виконавців, що є новелою в українському законодавстві.

Проекти закону визначають основи організації та діяльності з примусового виконання рішень державними та приватними виконавцями, їх завдання та правовий статус тощо.

Якісно нові процедурні механізми виконання рішень реалізовано в проекті закону "Про виконавче провадження". Так, законопроект передбачає формування відкритого Єдиного реєстру боржників, запроваджує автоматизацію процедур виконання рішень шляхом електронної реєстрації документів, повного фіксування процесуальних рішень та виконавчих дій в автоматизованій системі, оптимізує строки проведення виконавчих дій, посилює відповідальність боржника у виконавчому провадженні, істотно підвищує розміри штрафів, що накладаються виконавцем, визначає перелік питань, що не можуть виконуватися приватними виконавцями тощо.

Також впроваджується інститут судового контролю за виконанням рішень, що забезпечить повноцінну реалізацію особи права на справедливий суд, оскільки виконання судового рішення є невід'ємним елементом права на судовий захист, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Додамо, що, за словами віце-спікера парламенту Андрія Парубія, законопроект "Про виконавче провадження" виходить в пакет документів, необхідних для впровадження безвізового режиму з ЄС.

(Публикуется на языке оригинала)

Источник: http://uteka.ua/channels_store/publication/Rada-xoche-zaprovaditi-privatnix-vikonavciv-sudovix-rishen-10232

Присоединяйтесь к нашей странице и получайте новости первыми!

Спасибо, я уже с вами!