Ваше предоплаченное издание Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерия – это любовь!

(056) 370-44-25
Заказать звонок

Прогноз цен на мясо: Чего ждать фермерам и потребителям?

February 15, 2016

Через перевиробництво тваринники вже почали знижувати ціни, але надовго їх не вистачить
Українське тваринництво в цьому році ще глибше піде в мінус. За прогнозами Інституту аграрної економіки, валове виробництво продукції складе 70,3 млрд грн, що на 0,1 % менше, ніж в минулому році.
При цьому падіння торкнеться практично всіх напрямків галузі. Навіть при збереженні існуючого поголів'я корів, овець і кіз на приватних подвір'ях і в господарствах (а останніми роками худобу масово вирізали), обсяги виробництва м'яса знизяться на 0,4 % (до 3,13 млн. Т). Виробництво яловичини зменшиться на 1 % (до 523 тис. Т), свинини - на 0,7 % (до 1,01 млн т), м'яса овець і кіз - на 1,5 % (до 26 тис. Т).

Нема за що купувати
Тенденція скорочення поголів'я худоби і птиці, перш за все в господарствах населення, яка спостерігалася в Україні останні кілька років, буде впливати на галузь і в цьому сезоні.
Але навіть ці, на перший погляд, не дуже оптимістичні очікування вчених, деякі експерти вважають завищеними. Прогноз, на мою думку, не враховує падіння платоспроможного попиту, а також втрати російського ринку, Криму і Донбасу. Зниження обсягів виробництва не на десяті частки відсотка, а, як мінімум, на кілька відсотків виглядає більш реалістичним.
Аналітики відзначають: українцям просто нема за що купувати м'ясо. Рівень реальних доходів населення в 2016 році ще більше знизиться. Так що тваринницькі компанії будуть змушені тримати ціни на максимально низькому рівні, щоб стимулювати попит.

Дешеве м'ясо швидко закінчиться
Очікується, що ринок свинини і яловичини буде відчувати кризу перевиробництва, тому що основним напрямком експорту такої продукції традиційно була Росія, яка зараз повністю закрита для наших трейдерів. Експерти вважають, що експортерам не вдасться оперативно знайти альтернативні ринки збуту. Скажімо, в ЄС свою продукцію можуть залишати лише наші птахівники.
Щоб отримати дозвіл на ввезення свинини і яловичини, виробникам потрібно пройти тяжку і дорогу процедуру сертифікації і витримати перевірки європейських контролерів. Це займе чимало часу, так як доведеться доводити безпеку всього ланцюжка, починаючи від виробництва кормів і вирощування худоби та закінчуючи обробленням туш.
Тому виробникам тваринницької продукції доведеться орієнтуватися переважно на внутрішній ринок, так багато ми явно не з'їмо. Затоварення роздробу має спровокувати зниження цін, яке, власне, спостерігається вже зараз. Зокрема, на занадто низькі закупівельні ціни скаржаться свинарі.
Але низькі цінники недовго будуть радувати споживачів. Зниження розцінок призведе до банкрутства невеликих виробників і скорочення виробництва. А це викличе прискорене зростання цін ближче до кінця 2016 року.

Птахівників врятує Європа
Зростання (а точніше відновлення) виробництва до 1,53 млн т вчені з Інституту аграрної економіки пророкують лише птахівникам, та й то, тільки тому, що в попередні роки в цьому сегменті спостерігався спад. Приміром, в 2013 році в Україні було вироблено 1,55 млн. т м'яса птиці, в 2014 р - 1,53 млн т, а в 2015 р - трохи більше 1 млн. т.
Перспективи виробників курячого м'яса, виглядають краще, ніж у тваринників, так як вони перші змогли диверсифікувати свій експорт. Компанії різко нарощують експорт курятини в країни ЄС, так як змогли отримати квоти.
Крім того, під час кризи споживачі традиційно переходять на курятину як найбільш дешеве м'ясо. Однак низький платоспроможний попит, в результаті, негативно позначиться і на цьому сегменті.
Все тваринники будуть страждати і від девальвації гривні, адже основна стаття їх витрат (покупка кормів) прив'язана до доларових цін на зернові. Останньою краплею може стати скорочення держпідтримки. У новому Податковому кодексі передбачено повернення на спецрахунки тільки 50 % ПДВ для птахівників і свинарів і 80 % - для скотарів. А МВФ в своїх останніх рекомендаціях Україні взагалі радить перевести аграріїв на загальну систему оподаткування.
Через коливання курсу національної валюти і змін в податковому законодавстві, очікується подорожчання як покупних кормів (комбікормів), так і збільшення собівартості вирощування власних. Це, в свою чергу, негативно впливає на планові результати тваринництва в 2016 році.

(Публикуется на языке оригинала)

Источник: http://ubr.ua/market/agricultural-market/ukraincam-poobeshali-snizit-ceny-na-miaso-380623.

Присоединяйтесь к нашей странице и получайте новости первыми!

Спасибо, я уже с вами!