Ваше улюблене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерия – это любовь!

(056) 370-44-25
Заказать звонок

Нарушение законодательства о защите экономической конкуренции АМКУ принял рекомендательные разъяснения по определению штрафов

16 сентября 2015 г.

Антимонопольний комітет України (АМКУ) змінив підходи до розрахунку штрафних санкцій за порушення конкурентного законодавства, які стали публічними.

У процесі їх розроблення були враховані пропозиції європейських експертів, громадських організацій та практикуючих юристів.

У разі виявлення недоліків під час їх практичного застосування АМКУ докладатиме зусиль щодо їх постійного вдосконалення задля створення конкурентного середо­вища в Україні.

Загальний порядок визначення розміру штрафу за порушення законодавства про захист економічної конкуренції включає наступні складові:

визначення базового розміру штрафу;

врахування обтяжувальних та пом’як­­шувальних обставин;

остаточне визначення розміру штрафу з огляду на:

максимально можливі значення, передбачені статтею 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції» та статтею 21 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції»;

вплив штрафу на конкурентоспроможність суб’єкта господарювання або можливість задоволення споживчого попиту (можливість зменшення);

забезпечення цілей застосування штрафів у виключних випадках (можливість збільшення).

Cистема розрахунку розміру штрафів передбачає врахування масштабу порушення (він зазвичай вимірюється розміром доходу, отриманого у зв’язку з порушенням), тяжкості порушення та необхідності забезпечення стримувального ефекту.

Для порушень формального характеру (концентрація без згоди, неподання інформації) пропонується встановити фіксовані базові розміри штрафу в неоподаткованих мінімумах. Під час визначення остаточного розміру штрафу враховуються обтяжувальні та пом’якшувальні обставини.

Новацією, що пропонує цей документ, є запровадження свого роду амністії для випадків концентрації без згоди: якщо протягом найближчого року після прийняття та опублікування Рекомендаційних роз’яснень порушники звернулися до АМКУ із заявою про дозвіл, то штрафи для них будуть значно меншими, аніж розраховані у звичайному порядку.

(Публикуется на языке оригинала)

Источник: http://uteka.ua/channels_store/publication/Porushennya-zakonodavstva-pro-zaxist-ekonomichnoi-konkurencii-AMKU-prijnyav-rekomendacijni-roz%E2%80%99yasnennya-shhodo-viznachennya-shtrafiv-9539

Присоединяйтесь к нашей странице и получайте новости первыми!

Спасибо, я уже с вами!