Госгеокадастр реализует эксперимент по упрощенному оформлению земельных участков в два этапа
Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру на виконання доручення Прем’єр-міністрата в рамках кампанії з дерегуляції проводить експеримент по спрощеному оформленню земельних ділянок за два візити у ЦНАП. Експеримент реалізується в районах Львівської, Дніпропетровської, Чернівецької та
Київської областей.
Мета експерименту розробити механізм взаємодії органів державної влади, що дозволить громадянам
України реалізувати своє право на безоплатну приватизацію задва візити до центру наданняадміністративних послуг.
Перший – для написання заяви, оформлення доручення та оплати послуги.
Другий–для отримання правовстановлюючих документів та решти від внесеної суми.
Вся процедура має займати не більше чотирьох місяців. Оскільки необхідна законодавча база ще не сформована, на етапі опрацювання механізму, у тестовому режимі, оформлення може тривати довше.Відносини із ЦНАПами, які виступають агентами з надання послуги оформлення ділянки, регулюютьсямеморандумом, укладеним з Головним управлінням Держгеокадастру у відповідній області.
Для максимальної прозорості всіх етапів експерименту та виключення корупційних ризиків довиконання землевпорядних робіт були залучені виключно державні підприємства, чиї тарифи є прозорими таекономічно-обґрунтованими.
«Експеримент ще триває, однак уже на цьому етапі можна зробити проміжні висновки. Безумовнийпозитив – відсутність прямого спілкування громадян з чиновником, постійний контроль за дотриманнямтермінів кожного етапу оформлення ділянки, прозорість процедури»говорить Голова ДержгеокадаструМаксим Мартинюк. Водночас експеримент виявив необхідність оперативного врегулювання питаньінвентаризації земель державної власності, переліку документації, необхідної для оформлення ділянки,зокрема – агрохімічного паспорта на ділянку, а також покращення взаємодії між різними органами державноївлади. «Дуже симптоматично, що основні зусилля доводиться прикладати на подолання спротиву застарілоїсистеми, що існує у сфері земельних відносин», – відзначив Максим Мартинюк.
Довідково
Через відсутність прямих норм діючого законодавства реалізація експерименту проводиться на основі норм Конституції України, Земельного кодексу України, Закону «Про адміністративні послуги» та інших.
(Публикуется на языке оригинала)