Ваше предоплаченное издание Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерия – это любовь!

(056) 370-44-25
Заказать звонок

Бюджет-2016: соцстандарты и децентрализация в цифрах

September 16, 2015

Бюджет- 2016, який 14 вересня Кабмін подав у Раду і в того ж дня відкликав на доопрацювання, судячи з усього, не буде щедрим для народу. Про це дізналася "Сегодня", у розпорядженні якої опинилися розрахунки Мінфіну (див. Інфографіку).

Так, зростання реального ВВП складе 2%, індекс споживчих цін (інфляція) - 12%, номінальний ВВП збільшиться до 2262000000000 грн. Ці дані відповідають вимогам МВФ щодо виведення нашої економіки з кризи згідно помірним сценарієм розвитку.

Але анонсоване прем'єром Арсенієм Яценюком підвищення мінімальних зарплат, пенсій, держдопомоги з 1 вересня 2015 г. (опитані нами депутати підтверджують, що законопроект Кабміну про зміни до бюджету-2015 в частині зростання соцстандартів Рада незабаром прийме і соцстандарти піднімуть заднім числом, ближче до виборів 25 жовтня. - Авт.) може стати останнім на найближчі рік-півтора, адже в проекті бюджету на 2016 року ми бачимо з 1 січня ті ж цифри мінімальних зарплат і пенсій, що і в згаданому законопроекті, і наступне підвищення їх намічено аж на 1 грудня 2016

Проте нас заспокоюють, що соцстандарти все ж можуть ще переглянути: віце-прем'єр В'ячеслав Кириленко заявив, що пенсії і зарплати постараються підвищити в травні наступного року, а потім, як і намічено, - у грудні.

Зате в бюджеті заплановано перерозподіл доходів на користь місцевих бюджетів майже на 18% і збільшення на третину субвенцій (гроші з держбюджету - до місцевих) на держпрограми захисту населення. Найбільше додадуть на субсидії по компослуги (зростання на 76% порівняно з 2015 р, або на 18580000000 грн).

[p2598]

ЕКСПЕРТИ. Президент Украналітцентра Олександр Охріменко проект бюджету критикує: "Якщо коротко: все залишається по-старому, як було і в цьому році, і десять років тому. Розмови про розширення економічної самостійності регіонів, про те, що їм будуть більше залишати доходів, поки виглядає, як фікція. Згідно з проектом бюджету 2016, загальна сума доходів усіх місцевих бюджетів запланована на рівні 325 млрд грн. При цьому безпосередньо доходи місцевих бюджетів складуть всього 118 млрд грн, решта - дотації та субвенції з держбюджету. Виходить, що тільки 36% доходу місцевих бюджетів складуть безпосередньо доходи, отримані ними у своїх регіонах, решта - це гроші з Києва. А чим менше реальних грошей отримують місцеві бюджети, тим простіше ними керувати, тим більш слухняні регіони ".

А керівник секретаріату Ради підприємців при КМУ Андрій Забловський вважає, що макропоказники, зазначені в держбюджеті-2 016, є оптимістичними: "Навряд чи зростання економіки складе в майбутньому році 2%, швидше за все - 0,5-1%. Це означає, що Україна досягла дна і тільки виходить з кризи ".

Що стосується зростання соцстандартів-2 016, то Забловський впевнений, що підвищення мінімалки ще буде переглянуто, оскільки перший варіант держбюджету на майбутній рік був розрахований на старій податковій базі: "Швидше за все, підвищення мінімалки буде три рази: у січні, травні та грудні. А якщо збір податків буде вище прогнозованого, то ще одне підвищення соцвиплат можна чекати у вересні-2 016 ".

(Публикуется на языке оригинала)

Источник: http://uteka.ua/channels_store/publication/Byudzhet-2016-socstandarti-i-decentralizaciya-v-cifrax-9527

из

Присоединяйтесь к нашей странице и получайте новости первыми!

Спасибо, я уже с вами!