Запрошуємо на вебінар: «Декларація з податку на прибуток за 2024 рік»
Дата: 18.02.2025.
Час: з 11:00 до 13:00.
Програма вебінару
1. Строк подання та форма. Способи подання. Куди подавати в разі зміни місцезнаходження. Який ідентифікатор електронної форми?
2. Фінзвітність разом з декларацією. Які ризики подання фінзвітності не за «своєю» формою. Хронологія подання. Роз’яснення податківців.
3. Які дані фінзвітності переносимо до декларації. Типові помилки заповнення рядків 01 та 02. Допустимі відхилення після округлення показників. Методика проведення перевірок від ДПС.
Особливості заповнення, якщо у 2024 р. були на спрощеній системі та перейшли на загальну. Чи можна не показувати збиток за бухобліком (у рядку 02)?
4. Відмова від різниць. Хто має право за 2024 рік не застосовувати різниці. Як зафіксувати рішення (зразок наказу). Які різниці діють навіть у разі відмови від різниць.
5. Різниці в додатку РІ. Логіка побудови додатка та застосування різниць. Приклади розрахунку різниць.
1) Різниці, які діють для всіх, у т. ч. і «малодохідників», які відмовилися від різниць.
- Перенесення збитку минулого року як різниці.
- Різниця за грантами. Особливі правила для бюджетних грантів. Чи є різниці за грантами на підтримку бізнесу (пільгові кредити «5-7-9», «єРобота» тощо)?
- Різниця за договорами страхування, зокрема добровільного медичного страхування (у разі порушення умов-вимог ПК).
- «Перехідні» різниці.
2) Різниці лише для «високодохідників»
- Амортизаційна різниця. Додаток АМ. Типові помилки заповнення. Особливі правила для МНМА. Призупинення амортизації через простій: треба чи ні, позиція ДПС. Різниця за продажем та ліквідацією основних засобів. Особливості прискореної амортизації (зміна правил з 01.08.2024 на період воєнного стану).
- Різниця за резервом сумнівних боргів, безнадійною дебіторською заборгованістю. Чи можна застосувати зменшувальну різницю в разі прощення боргу?
- Різниця за резервами. Чому ризиково не створювати резерв відпусток?
- Різниця за штрафами, пенями, неустойками. За податковими штрафами збільшується бухфінрезультат до оподаткування. Чи треба на штрафи за самовиправлення помилок збільшувати фінрезультат до оподаткування?
- Різниця за подарунками, безповоротною фіндопомогою. Допомога армії – особливі правила та пільги періоду воєнного стану.
- Різниця за роялті.
- Різниця за придбаннями в неприбуткових організацій.
- 30%-ва різниця за імпортом та експортом з «особливими» нерезидентами з Переліків КМУ № 1045 та № 480. Варіанти уникнення різниці. Яка інформація може знадобитися від нерезидента.
- Процентна різниця: кому може загрожувати.
- Перелік різниць, які є суто «річними» (поквартально не застосовуються).
6. Додатки: характеристика та особливості заповнення. Як визначити, які додатки треба заповнити вашому підприємству. Якщо відмовилися від різниць, які три додатки точно не заповнюються?
- Додаток АВ (дивіденди). Чи треба відображати дивіденди, виплачені фізособам, у додатку АВ?
- Додаток ЗП: зменшення податку на прибуток. Як зарахувати податок, сплачений за кордоном. Враховуємо у зменшення «дивідендні» авансові внески. Як урахувати у зменшення авансовий внесок торговців пальним за грудень-2024?
- Додаток ПН (з доходів нерезидентів). Правила заповнення. Чи складати, якщо за міжнародним договором є звільнення від оподаткування?
- Додаток ПП: звіт про пільги. Як правильно відобразити у пільгах від’ємне значення об’єкта оподаткування минулого року, яке переносимо в поточний як різницю? Несплата податку на репатріацію – коли заповнювати додаток ПП. Якщо за три квартали пільга була, а за рік – немає, чи подавати додаток ПП?
- Додаток ВП (виправлення помилок): коли доречно скористатися варіантом виправлення помилки поточною декларацією.
- Додаток МПЗ (мінімальне податкове зобов’язання). Хто заповнює. Правила складання да доплати податку. Зміни 2024 року: гривнева мінімальна сума за 1 га на період воєнного стану.
- Додатки ФЗ (фінзвітність): як правильно поставити відмітки про подання. Хто ставить відмітку про оприлюднення фінзвітності в декларації за 2024.
7. Сплата податку на прибуток. Чи можна врахувати переплату?
8. Як обчислюють «податкове навантаження» з податку на прибуток.
9. Відповідальність. Що загрожує за неподання, прострочення подання декларації з податку на прибуток. Занижено податкові зобов’язання: який штраф? Прострочено сплату податку: градація штрафів залежно від терміну прострочення.
Лектор:
- Галина Морозовська, незалежна консультантка з питань оподаткування та обліку, постійна авторка Uteka.
До зустрічі на вебінарі!
Вартість вебінару – 1000 грн.
Для передплатників ГК «Баланс» БЕЗКОШТОВНО!
Дізнатись про вигідні умови передплати можна за телефонами:
(056) 370-44-25;
(067) 544-19-29.