Схеми бухгалтерських проведень: грамотний облік – основа правильної звітності
Навіть бухгалтер-початківець знає, що кожна господарська операція відображається в бухгалтерському обліку підприємства методом подвійного запису. Це воістину геніальний винахід італійського математика Луки Пачолі (1445–1517), який уважається батьком бухгалтерського обліку. Принцип подвійного запису означає, що сума господарської операції в грошовому вираженні з'являється в обліку одночасно за дебетом одного рахунка та кредитом іншого. Наприклад, якщо від постачальника отримано товари на суму 200 грн, отже, на цю суму одночасно зросли й активи підприємства (Дт 28 «Товари»), і зобов'язання перед постачальником з їх оплати (Кт 63 «Розрахунки з постачальниками та підрядниками»). Тобто ніщо не з'являється нізвідки та не зникає нікуди, а розподіляється на рахунках обліку записами, які називаються бухгалтерськими проведеннями.
Від того, наскільки грамотно бухгалтер зробить такі проведення, залежить правильність і достовірність фінансової та податкової звітності підприємства, а отже, і гарантування безпеки ведення бізнесу.
У практичному керівництві № 1-2 «Схеми бухгалтерських проведень: грамотний облік – основа правильної звітності» розглянуто як найпоширеніші господарські операції, так і ті, з якими бухгалтерові доводиться зустрічатися нечасто. У нашому виданні ви знайдете схеми бухгалтерських проведень за операціями:
• з основними засобами та нематеріальними активами;
• біологічними активами тваринництва та рослинництва;
• запасами;
• дебіторською та кредиторською заборгованістю, у тому числі заборгованістю, що виникла в результаті зовнішньоекономічної діяльності;
• кредитами та позиками;
• векселями;
• іншими активами та зобов'язаннями.
Усі проведення підкріплено числовими прикладами з необхідними поясненнями.
Упевнені, що це видання стане вашою настільною книгою, до якої ви будете звертатися неодноразово.
Нормативно-правові документи, на підставі яких підготовлено консультаційні матеріали, наведено станом на 5 січня 2021 року.
Практичне керівництво зацікавить керівників підприємств, бухгалтерів, економістів, фінансистів.
Замовляйте прямо зараз!
Передплатіть практичні керівництва через редакцію:
• за номерами (056) 370-44-25, (044) , (067) 544-07-31;
• по електронній пошті product@balance.ua
Працюйте впевнено та без помилок!
Новини за темою:
Перелік тем практичних керівництв серії «Бібліотека «Баланс»:
- (І квартал 2021 року);
- (ІV квартал 2020 року).