Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Зареєстровано законопроект, що повертає прогресивну шкалу судового збору у справах про захист честі, гідності та репутації

November 24, 2015

Законопроект передбачає повернення скасованої останніми змінами до Закону «Про судовий збір» прогресивної шкали нарахування судового збору у справах про захист честі, гідності та ділової репутації. Так, за подання позовної заяви немайнового характеру, а також заяви про відшкодування моральної чи немайнової шкоди з ціною позову, що не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, позивач має сплатити 0,4 розмірумінімальної заробітної плати. У випадку подання позовної заяви на суму від 5 до 100 розмірів мінімальної заробітної плати – 5 % ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати, понад 100 розмірів мінімальної заробітної плати – 10 % ціни позову.

Така шкала служить запобіжником від необґрунтованого тиску на засоби масової інформації через подання окремими особами мільйонних позовів щодо відшкодування моральної шкоди, адже такі позови, незалежно від того, чи будуть задоволені судом, несуть в собі «охолоджуючий ефект» для представників ЗМІ, що проводять розслідування соціально-важливих тем, викривають прояви корупції та доносять цю інформацію до суспільства.

Крім цього, законопроект передбачає внесення змін до Цивільного кодексу України, зокрема вводить розмежування між правом фізичної особи на відшкодуванняморальної шкоди за порушення права на повагу до її честі, гідності та ділової репутації та правом юридичної особи, яка, в силу своєї юридичної природи, може вимагати відшкодування лише немайнової шкоди за посягання на її ділову репутацію.

При цьому, норми Цивільного кодексу також приводяться у відповідність до вимог Конституції та міжнародних стандартів, які передбачають, що спростування та відшкодування шкоди можливі виключно якщо поширена інформація буланедостовірною. Тобто, це право не поширюється на інформацію, яка є оцінними судженнями, навіть якщо вони є образливими.

Законопроектом також пропонується поширити спеціальну позовну давність в один рікна усі вимоги, що стосуються захисту честі, гідності, а також ділової репутації, у зв’язку з поширенням недостовірної інформації про особу, у тому числі на вимоги про відшкодування моральної (немайнової)  шкоди.

Картка законопроекту: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=57090

 

Інфографіка

IMP_ZMI_2

Джерело: http://uteka.ua/channels_store/publication/Zareyestrovano-zakonoproekt-shho-povertaye-progresivnu-shkalu-sudovogo-zboru-u-spravax-pro-zaxist-chesti-gidnosti-ta-reputacii-11549

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!