Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Законопроект про професійну освіту схвалено КМУ

October 6, 2016

Проект закону «Про професійну освіту» в першу чергу спрямований на вирішення двох викликів, які стоять у професійній освіті, - це невідповідність системи освіти потребам сучасного ринку праці, а також необхідність модернізації системи управління та фінансування професійної освіти в контексті децентралізації.
Уряд схвалив даний проект закону, далі його буде передано на розгляд у профільний Комітет науки і освіти Верховної Ради України.
Він передбачає два рівні професійної освіти: професійно-технічну та вищу професійну освіту, а також визначає, що професійна освіта буде управлятися на обласному рівні та на рівні міст - обласних центрів.
Законопроект враховує потреби регіонів у частині вдосконалення професійно-технічної освіти, регіональних ринків праці, забезпечення збалансованості пропозицій освітніх послуг, які надаються професійно-технічними навчальними закладами.
Також у цьому проекті закону передбачено освітню субвенцію для здобуття загальної середньої освіти в рамках професійно-технічних навчальних закладів.
Таким чином, оскільки в професійно-технічні навчальні заклади діти вступають з 9 класу, де здобувають також знання зі шкільної програми, професійно-технічним закладам з центрального бюджету виділятимуться кошти саме на викладання цієї складової.
Реалізація положень законопроекту «Про професійну освіту» дасть змогу забезпечити ринок праці кваліфікованими кадрами, шляхом створення оптимальної мережі навчальних закладів професійної освіти та дасть можливість вивести  профтехосвіту на якісно новий рівень.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Zakonoproekt-o-professionalnom-obrazovanii-odobren-Kabinetom-Ministrov-Ukrainy

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!